date_range جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۱۵:۰۰ ق.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

در همراهی با گروه‌های ضدانقلاب صورت گرفت؛ تقلای اعضای کنگره آمریکا برای تحریم صدا و سیمای ایران

در همراهی با گروه‌های ضدانقلاب صورت گرفت؛ تقلای اعضای کنگره آمریکا برای تحریم صدا و سیمای ایران
منبع خبر: خبرگزاری مهر

گروه‌های مخالف دولت ایران در کنگره آمریکا تلاش می‌کنند تا وزیر خارجه این کشور را به اعمال تحریم علیه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران وادار سازند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فری بیکن، گروههای ضد انقلاب و مخالفان دولت ایران در کنگره آمریکا این روزها سخت تلاش می کنند تا «مایک پمپئو» را وادار سازند به توافقی پنهانی پایان دهد که آمریکا را از وضع تحریمها علیه صدا و سیما- رسانه رسمی جمهوری اسلامی ایران- باز می دارد.

گفتنی است که در آستانه سخنرانی مهم مایک پمپئو در اوایل هفته آینده، شماری از اعضای کنگره آمریکا از وزارت خارجه این کشور خواسته اند تا سیاستی چند ساله را که مانع از وضع تحریمها علیه صدا و سیمای ایران می شود، لغو کند.

در همین ارتباط، «ریچارد گولدبرگ» مشاور ارشد در «بنیاد دفاع از دموکراسی ها» (FDD) با متهم ساختن صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به نقض حقوق بشر، خواستار وضع تحریمهای آمریکا علیه این رسانه جمعی شد.

لازم به ذکر است که دولت ترامپ به رغم اعلام حمایت از اغتشاشگران در داخل ایران، تاکنون از تحریم صدا و سیمای ایران خوداری کرده است؛ سیاستی که از حمایت قدرتمند «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید برخوردار است.  

وزارت خارجه آمریکا تاکنون از پاسخ به پرسشهای واشنگتن  فری بیکن در ارتباط با تحریمهای صدا و سیما امتناع کرده است.

نمایش موجودیت‌ها