date_range پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۲:۳۵:۰۰ ب.ظ

رئیس فدراسیون فوتبال: مربی بلژیکی به‌عنوان سرمربی تیم ملی کشور انتخاب شد

رئیس فدراسیون فوتبال: مربی بلژیکی به‌عنوان سرمربی تیم ملی کشور انتخاب شد
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: ورزش|فوتبال

شهرکرد - رئیس فدراسیون فوتبال گفت: مارک ویلموتس به‌عنوان سرمربی تیم ملی کشور انتخاب شده که دوشنبه هفته آینده به کشور سفر می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، مهدی تاج پیش از ظهر پنج شنبه در سفر به شهرکرد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروزه فوتبال به بخشی از مسائل اجتماعی جامعه تبدیل شده و تقریباً از یک ورزش، کمی فراتر رفته به نحوی که بسیاری کشورها امروزه قدرت خود را به وسیله فوتبال به رخ یکدیگر می‌کشند.

وی افزود: وجود داواران مطلوب و قرار گرفتن فوتبال ایران حدود هشت سال در رنکینگ اول فوتبال آسیا نیز نشان از قدرت کشور است که همگان برای این جریان مثبت تلاش کردند.

تاج تصریح کرد: اکنون قرار گیری فوتسال ایران در رده سوم و فوتبال ساحلی در رده دوم دنیا اعتبار بزرگی از حیث اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه با وجود بودجه اندک در چهارمحال و بختیاری اقدامات زیبنده‌ای انجام شده است، تصریح کرد: سایر استان‌ها نیز در شرایط اقتصادی فعلی کشور گلایه‌ای ندارند و این شرایط را پذیرفتند و اکنون در شرایط محیطی، نوع افکار و مدیریت انسان و برنامه‌ریزی‌اش سنجیده می‌شود و در حال حاضر حوزه فوتبال کشور با وجود محدودیت‌ها موفق بوده است.

وی بیان کرد: امروزه در حوزه فوتبال هر هفته صدها هزار نیروی فعال و جوان به ورزشگاه می‌آید و این بزرگترین همایش انسانی کشور است که هیچ ارگان و نهادی در حوزه فوتبال با فدراسیون فوتبال قابل مقایسه نیست.

تاج اظهار داشت: امروز فوتسال بعد از فوتبال با اختلاف معنی‌داری خود را به فوتبال چسبانده است و این امر نشان از تلاش در این زمینه است.

وی بیان کرد: با توجه به سطح گسترده حوزه فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی، حاشیه‌های خاص خود را دارند و این موارد طبیعی است و همواره مورد حمایت قرار می‌گیرند اما همواره عده‌ای به درست و برخی نیز به غلط تحلیل و تفسیرهای متفاوتی از فوتبال دارند.

تاج با اشاره اینکه با آوردن سرمربی از بلژیک گفته‌ایم که این سرمربی هیچ بیماری ندارند اما بازهم این صحبت‌ها آغاز شده است، گفت: جای تعجب دارد که گاهی عزت و غیرت خود را زیر پا می‌گذاریم و شنیده می‌شود که فدراسیون در بروکسل و بلژیک و … رفته تا قرارداد امضا کند که باید گفت مگر در ایران نمی‌شود قرارداد امضا کرد، بلکه قطعاً موانع دیگری بوده است.

وی بیان کرد: در این شرایط یک کارشناس در رسانه صحبت‌های دارد و بعد انتقاد کرده و می‌خواهد فدراسیون پاسخ دهد و مردم گوش می‌کنند که شاید از حیث رسانه‌ای مطلوب باشد اما از نظر افکار عمومی مطلوب نیست.

تاج تاکید کرد: امروز فوتبال بسیاری از صفحات روزنامه‌ها، سایت‌ها و برنامه‌های رادیو و تلویزیون را به خود به صورت رایگان اختصاص داده و این رایگان بودن همانند یک تاکسی است که ۶۰ تا ۷۰ درصد مسافران خود را رایگان سوار می‌کند.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: سرمربی بلژیکی که برای فوتبال ایران با آن در حال مذاکره هستیم موفق شده تیم بلژیک را از رده ۵۲ و ۵۳ به رده نخست دنیا بکشاند که اقدام مطلوبی است و آوردن این افراد برای کشور بسیار مهم است زیرا همچنان بهترین‌ها با وجود محدودیت‌ها به ایران می‌آیند و کار می‌کنند.

وی اظهار داشت: تقریباً آقای ویلموتس را سرمربی تیم ملی فوتبال ایران باید بدانیم و یکشنبه یا دوشنبه وارد کشور می‌شود و اسامی تیم ملی را اعلام خواهد کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: بعد از کی‌روش به دنبال جذب یک سرمربی برای تیم ملی بودیم که رنج سنی ۵۰ تا ۵۵ سال داشته باشد و آقای ویلموتس حدود ۵۰ سال سن دارد.

تاج تصریح کرد: ویلموتس جز بهترین فوتبالیست‌های دنیا بوده و هر مربی بدون استثنا افول، صعود و موانعی داشته اما ویلموتس جوان و دارای انگیزه است و به دلیل نیاز حوزه فوتبال به عنوان سرمربی انتخاب شده است.

وی تاکید کرد: مبلغ قرارداد هنوز برای دو طرف قابل انتشار نیست اما موارد مطلوبی مانند کاهش دستیاران سرمربی قبلی تیم ملی فوتبال ایران از ۱۱ به دو یا سه نفر و وجود دستیاران ایرانی نیز در قرارداد ویلموتس لحاظ شده است.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه شنیده شده ویلموتس برای رئیس فدراسیون فوتبال خط و نشان کشیده که به صورت پروازی به ایران می‌آید، گفت: ویلموتس این پیشنهاد را نداشته است و به صورت جدی وارد کشور می‌شود و کار خود را شروع خواهد کرد.

تاج ادامه داد: ویلموتس جوان و کارنامه موفقی دارد و یک نسل طلایی را به فوتبال بلژیک معرفی کرده است.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه تاکید کرد: هزینه‌های فوتبال و فوتسال ساحلی متفاوت است و در چهارمحال و بختیاری می‌توان با هزینه پایین آن را توسعه داد که سود بسیاری برای کشور خواهد داشت.

وی بیان کرد: نبود ساحل به معنی عدم انجام فوتبال ساحلی نیست و از نظر تماشاچی به ترتیب فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی با اقبال مردم روبرو شدند که باید تلاش شود تا فوتبال ساحلی ایران برزیل را نیز پشت سر بگذارد.

تاج بیان کرد: در حوزه فوتبال بانوان در استان اقدامات مطلوبی شده است و در آموزش، کلاس‌های داوری موفق بودند که همواره ممکن است در مواردی مزیت نباشد و در موضوعاتی مزیت وجود داشته باشد که باید آن را تقویت کرد.

نمایش موجودیت‌ها