date_range شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۱۰:۵۰:۰۰ ب.ظ

طی سال گذشته رخ داد: سرمایه‌گذاری 99 میلیاردی در راه‌اندازی سرویس‌های موبایلی گیلان

طی سال گذشته رخ داد: سرمایه‌گذاری 99 میلیاردی در راه‌اندازی سرویس‌های موبایلی گیلان
منبع خبر: خبرگزاری مهر

رودسر- مدیرکل مخابرات گیلان از سرمایه‌گذاری 99 میلیارد تومان برای راه‌اندازی سرویس‌های موبایل در این استان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، رسول آمویی بعد از ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از نحوه خدمات‌رسانی به مشترکین اپراتورهای همراه اول و ثابت در شهرستان رودسر در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای پروژه به فیبر نوری منازل ( FTTH)، اظهار کرد: در این پروژه به جای استفاده از کابل مسی از فیبر نوری برای انتقال اطلاعات تا ساختمان و یا محل مشتری استفاده می‌شود.

وی افزود: این طرح می‌تواند سرویس‌های گوناگونی از جمله تلفن، اینترنت، سرویس‌های چند رسانه‌ای و دیگر سرویس‌های بر بستر دیتا را با سرعت و کیفیتی بسیار بالاتر از کابل مسی در اختیار مشترکین قرار دهد.

مدیرکل مخابرات گیلان در ادامه اجرای پروژه FTTH را یکی از اقدامات خوب در شهرستان رودسر عنوان کرد و گفت: اجرای این پروژه ما را به هدف داشتن شهر هوشمند نزدیک می‌کند.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه فیبر نوری زمینه توسعه یافتگی شهر را فراهم می‌کند، بیان کرد: در همین راستا با توجه به اجرای این طرح شهرستان رودسر به لحاظ شاخص برخورداری از امکانات مخابراتی و توسعه یافتگی در سطح کشور نمره برتر را دریافت می‌کند.

آمویی با اشاره به اینکه در سال گذشته سرویس‌های ۲ جی و ۳ جی در مناطق شهری روستایی راه اندازی شده است، تصریح کرد: سرویس ۲ جی در ۱۲ روستای استان راه اندازی شده که عدم اطلاع رسانی مناسب سبب شده اهالی استقبال خوبی از این سرویس نکند که این امر موجبات نگرانی بسیاری از جهت هدر رفت سرمایه گذاری فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه عدم استفاده از این سرویس سبب انتقال آن به منطقه دیگری می‌شود، ادامه داد: در سال گذشته ۹۹ میلیارد تومان در زمینه راه اندازی سایت‌های موبایل اعم از ۳ جی ، ۴ جی ، پروژه FTTH و سایر موارد هزینه شده است.

مدیرکل مخابرات گیلان با اشاره به اینکه سهم شهرستان رودسر از این میزان سرمایه گذاری ۱۸ میلیارد تومان بوده است، افزود: قرارداد پایش تصویری در شهر رودسر نیز بعد از شناسایی نقاط مورد انجام و سپس فیبر نوری طی دو ماه راه اندازی می‌شود.

نمایش موجودیت‌ها