date_range دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۵:۵۰:۰۰ ب.ظ

رئیس اداره محیط‌زیست آران و بیدگل: نوار ریگ بلند آران منشا اصلی ریزگردهای مناطق مرکزی کشور است

رئیس اداره محیط‌زیست آران و بیدگل: نوار ریگ بلند آران منشا اصلی ریزگردهای مناطق مرکزی کشور است
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

آران و بیدگل- رئیس اداره محیط‌زیست آران و بیدگل گفت: کانون‌های بحرانی فرسایش بادی به‌ویژه در نوار 90 کیلومتری ریگ بلند آران و بیدگل منشا اصلی ریزگردهای مناطق مرکزی کشور است.

الله یار دولت خواه در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: منشا اصلی اغلب هجوم ریزگردها در مناطق مرکزی کشور بویژه در استان‌های شمالی اصفهان فعالیت نوار ریگ بلندی است که عامل انسانی در بحرانی‌تر شدن آن نقش اصلی را دارد.

ورود و عبور و مرور خودروهای دو دیفرانسیل تعادل زیست محیطی منطقه را بر هم زده است

وی با اشاره به سرعت فعال شدن نوار ریگ بلند و در نتیجه حرکت ماسه‌های روان به داخل شهرها و روستای و مناطق صنعتی افزود: ورود و عبور و مرور خودروهای دو دیفرانسیل و موتورهای تخریب کننده محیط زیست در کویر سیازگه ، مرنجاب و چاله سنبک موجب برهم خوردن تعادل زیست محیطی در این مناطق شده است.

رئیس اداره محیط زیست آران و بیدگل تصریح کرد: خودروهای ذکر شده پوشش گیاهی بومی منطقه شامل درمنه، اشنیان و پوشش‌های علفی منطقه را از بین برده و امکان رشد مجدد آنها نیز با توجه به تخریب شدن زیستگاه آنها امکان پذیر نیست.

گردشگری موتوری به ویژه در مناطق بکر کویری مدیریت شود

دولت خواه با اشاره به فعالیت قانونمند برای تردد این خودروهای در مناطق کویری گفت: مسئولان گردشگری در استان و شهرستان اصفهان بایدگردشگری موتوری به ویژه در مناطق بکر کویری را مدیریت کنند.

نمایش موجودیت‌ها