date_range دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ access_time ۱۰:۵۳:۰۰ ق.ظ

رئیس اداره هواشناسی زاهدان: غبار گسترده دید افقی در زاهدان را به 3 هزار متر کاهش داد

رئیس اداره هواشناسی زاهدان: غبار گسترده دید افقی در زاهدان را به 3 هزار متر کاهش داد
منبع خبر: خبرگزاری مهر

زاهدان- رئیس اداره هواشناسی زاهدان گفت: گردو غبار گسترده که از اواخر وقت دیشب به زاهدان نفوذ کرده صبح امروز دید افقی در فرودگاه بین‌المللی این شهر را به 3000 متر کاهش داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن بستانی اظهار داشت: منشا گرد و غبار امروز زاهدان بیابان‌های اطرف سیستان و بلوچستان است که علاوه بر مرکز استان شعاع دید افقی در میرجاوه و بم را نیز به شدت کاهش داده است.

وی با بیان اینکه هم اینک شعاع دید افقی در شهرهای نصرت آباد و بم، ۵ هزار متر است افزود: نفوذ گردوغبارهای ناشی از بادهای ۱۲۰ روزه به میرجاوه نیز شعاع دید افقی در این شهر را به ۶ هزار متر کاهش داده است.

رئیس اداره هواشناسی فرودگاهی زاهدان با بیان اینکه تا صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۸۳ کیلومتر بر ساعت رسیده است، گفت: هم اینک میانگین ۱۰ دقیقه‌ای سرعت وزش باد در زابل ۷۲ کیلومتر بر ساعت بوده که شعاع دید افقی را به هفت هزار متر کاهش داده است.

وی ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های عددی انتظار می‌رود وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه همچنان در شمال استان ادامه داشته باشد.

بستانی افزود: انتظار می‌رود گردوغبار ناشی از وزش این بادها ظهر و بعداز ظهر به برخی نواحی مرکزی و نوار شرقی سیستان و بلوچستان نفوذ کند و شعاع دید افقی در این مناطق را کاهش دهد.

نمایش موجودیت‌ها