date_range چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۱۴:۰۰ ب.ظ

معاون فرهنگی دانشگاه: دانشگاه شریف در زمینه کرسی‌های آزاداندیشی به مطالبه رهبری عمل کرد

معاون فرهنگی دانشگاه: دانشگاه شریف در زمینه کرسی‌های آزاداندیشی به مطالبه رهبری عمل کرد
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: جامعه|تحصیل

معاون فرهنگی دانشگاه شریف گفت: در سال 96 دانشگاه صنعتی شریف جز دانشگاه‌های بود که در زمینه برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی به مطالبه مقام معظم رهبری جامع عمل پوشاند.

به گزارش خبرنگار مهر ، سیدحسن حسینی صبح امروز در نشست خبری در دانشگاه صنعتی شریف گفت: در این دانشگاه به دنبال ایجاد محیطی آزاد و آرام هستیم چراکه آزادی و آزاداندیشی همراه با آرامش موجب تعالی افراد در جامعه می شود.

وی افزود: به طور مثال در این دانشگاه کرسی های آزاداندیشی با محوریت دخانیات، استعمال دخانیات، سیگار در دانشگاه و انقلاب جنسی در نسل جوان برگزار شده است.

معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف اضافه کرد: در این دانشگاه ۴ تشکل سیاسی فعالیت می کنند که فعالیت تمامی این تشکل ها به صورت یکسان است.

حسینی یادآور شد: در دانشگاه صنعتی شریف به دنبال ایجاد محیطی آزاد و آرام هستیم چراکه آزادی و آزاداندیشی همراه با آرامش موجب تعالی افراد در جامعه می شود.

وی عنوان کرد: آمار دانشجویان سیگاری در دانشگاه های شهر تهران حدود ۳۵ درصد است که وضعیت دانشگاه شریف نسبت به این آمار در جایگاه بهتری قرار دارد.

معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف گفت: حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد دانشجویان این دانشگاه، سیگار مصرف می کنند که این آمار بالاست و باید کاهش یابد.

حسینی تاکید کرد: در این دانشگاه برنامه های مختلفی برای کاهش مصرف مواد دخانی برنامه ریزی شده که امیدواریم موجب کاهش آمار در این حوزه شود.

وی گفت: آمارهایی که در خصوص اعتیاد و مواد الکلی در میان دانشجویان وجود دارد، آمارهای صحیحی نیست و تعداد دانشجویانی که با این مشکلات مواجه هستند بسیار کم است اما برای این آمار کم نیز باید برنامه ریزی صورت گیرد تا شاهد بروز چنین مشکلاتی نباشیم.

نمایش موجودیت‌ها