date_range پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۰۵:۰۰ ب.ظ

مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل تاکید کرد؛ کاهش مسافت اردبیل تا مرکز کشور با تکمیل محور نیر - میانه

مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل تاکید کرد؛ کاهش مسافت اردبیل تا مرکز کشور با تکمیل محور نیر - میانه
منبع خبر: خبرگزاری مهر

اردبیل - مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با تکمیل جاده کریق - آرموداق در محور نیر به میانه مسافت اردبیل تا مرکز کشور بیش از 90 کیلومتر کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محبوب حیدری ظهر پنجشنبه در بازدید از پروژه اجرایی محور کریق - آرموداق در شهرستان نیر افزود: راه روستایی کریق به آرموداق بین دو استان اردبیل و آذربایجان شرقی واقع شده و یکی از محورهای مهم ارتباطی این استان برای دسترسی سریع و آسان به مرکز کشور محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه طول این مسیر روستایی از سه راهی روستای کورعباسلوی نیر تا میانه ۲۰ کیلومتر است، تصریح کرد: از این میزان هشت کیلومتر در حوزه استحفاظی استان اردبیل و ۱۲ کیلومتر در حوزه آذربایجان شرقی واقع شده است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان در خصوص عملیات احداث و روند اجرایی این محور ارتباطی یادآور شد: پروژه اجرایی این مسیر از سال ۹۵ آغاز شده و طی سال های ۹۵ و ۹۶ در فاز اول چهار کیلومتر بهسازی و احداث و ۲.۵ کیلومتر آسفالت ریزی لایه اول صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه فاز دوم این مسیر نیز به طول چهار کیلومتر از ابتدای سال جاری عملیاتی شده و در حال اجرا است، ادامه داد: این پروژه به دلیل کاهش قابل توجه مسافت مرکز استان تا تهران و نیز برخورداری از ایمنی زیاد به جهت نبود تونل و شیب های تند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

حیدری تکمیل شبکه راه های کشوری، تسهیل ارتباط محورهای مواصلاتی استان با استان های همجوار، رشد و شکوفایی اقتصادی و تجاری منطقه و دسترسی سریع به مرکز کشور را از دیگر ویژگی ها و اهمیت این مسیر برشمرد.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به حساسیت پروژه در سطح استان و با مساعدت های لازم از سوی مسئولان کشوری، بودجه و اعتبارات لازم جهت تکمیل این مسیر تداوم و تخصیص تا در آینده ای نزدیک شاهد بهره برداری از آن باشیم.

نمایش موجودیت‌ها