date_range جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۳۸:۰۰ ب.ظ

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان: می‌توان با تکیه بر ظرفیت جوانان بر مشکلات فائق آمد

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان: می‌توان با تکیه بر ظرفیت جوانان بر مشکلات فائق آمد
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: سیاست|آیین

زنجان-نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان تاکید کرد: می‌توان با عزم و اراده مسئولان و نیز ظرفیت بی‌بدیلی که در جوانان و نخبگان سراغ داریم، بر مشکلات فائق آمد.

به گزارش خبرنگار مهر حجت‌الاسلام علی خاتمی  ظهر جمعه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان بابیان اینکه برای فائق آمدن بر مشکلات باید در کنار عزم و اراده مسئولان، از ظرفیت‌های بی‌بدیل جوانان و نخبگان نیز بهره‌مند شویم، افزود: یکی از ملزومات امروز برای برون‌رفت از مشکلات، اهتمام به سخنان رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر سرلوحه قرار دادن کار جهادی در راستای حل مشکلات کشور است.

وی با اشاره به اینکه امروز همه ما به مشکلاتی پیرامون خود ازجمله دغدغه‌های اقتصادی واقف هستیم، تصریح کرد: مشکل گرانی، کاهش قدرت خرید مردم، تحت تاثیر قرار گرفتن امرارمعاش مردم به‌ویژه طبقات ضعیف نیاز به بهبود برخی امور در حوزه مشکلات نظام بانکی، نقدینگی، اشتغال، تورم و فرآیند بودجه‌ریزی دارد.

خطیب نماز جمعه زنجان همچنین با اشاره به پیاده‌روی بزرگ اربعین، ادامه داد: در طول برگزاری پیاده‌روی بزرگ اربعین باید ضمن حفظ شان جمهوری اسلامی، به قوانین کشور عراق احترام گذاشته و رفتار وحدت‌بخش مسلمانان را به نمایش بگذاریم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین خاتمی در ادامه با اشاره به مناسبت‌های پیش رو، به‌روز ملی استاندارد اشاره و بابیان اینکه وجود این علامت بر روی کالاها به معنای اعتماد به محصول است، اظهار کرد: بی‌شک وجود علامت استاندارد بر روی محصولاتی که تولیدشده و به‌دست مصرف‌کننده می‌رسد، هم برای تولیدکننده و هم برای مصرف‌کننده برکات زیادی را به همراه خواهد داشت.

وی از ۲۱ مهرماه به‌عنوان روزی که شهادت پنجمین شهید محراب، آیت‌الله اشرفی اصفهانی اتفاق افتاد یادکرد و گفت: یکی دیگر از مناسبت‌هایی که هفته آینده پیش رو خواهیم داشت، روز نابینایان و روشندلان است که در جامعه کنونی نباید احترام و تکریم نسبت به روشندلان را فراموش کنیم.

نمایش موجودیت‌ها