date_range شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۳۷:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

استاندار سمنان: دستگاه‌های اجرایی استان سمنان آماده پذیرایی زائران رضوی باشند

استاندار سمنان: دستگاه‌های اجرایی استان سمنان آماده پذیرایی زائران رضوی باشند
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: فرهنگ و هنر|دولت

سمنان - استاندار سمنان با بیان اینکه دستورالعمل همراهی دستگاه‌های اجرایی برای پذیرایی از زائران رضوی در دهه ولایت ابلاغ شده است، گفت: تکریم زائران و ترویج فرهنگ غدیر دو اولویت مهم است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سید شهاب‌الدین چاوشی غروب شنبه در نشستی با اعضای ستاد موکب الرضا (ع) سمنان در محل سالن غدیر استانداری، ضمن بیان اینکه هفته ولایت زمانی برای تکریم زائران رضوی و هم همکاری دستگاه‌های اجرایی در ترویج فرهنگ غدیر است، تاکید کرد: تلاش برای زائران در ایام خاص مناسبتی مانند دهه ولایت و امامت اجری ویژه دارد.

وی بابیان اینکه در چنین ایامی، فضائل و ارزش‌های دینی مضاعف می‌شود، افزود: ارزش و اهمیت کار موکب داران در دهه ولایت، بسیار بالا است چراکه خدمت به زائران رضوی را شامل می‌شود.

ضرورت افزایش ماندگاری مسافران

استاندار سمنان بابیان اینکه برپایی موکب و تکریم زائران همچنین باعث می‌شود که ما شاهد افزایش ماندگاری مسافران و استراحت آن‌ها و درنتیجه کاهش تلفات رانندگی در جاده‌های کویری استان باشیم، بیان کرد: ما اگر کاری کنیم که حتی یک زائر امام رضا(ع) کمتر صدمه بخورد، رسالتمان را صورت داده‌ایم.

چاوشی بابیان اینکه در کنار رفع خستگی و کاهش تصادفات می‌توان فرهنگ غدیر را نیز در موکب‌ها گسترش داد، گفت: استمرار برپایی چنین موکب‌هایی قطعاً باقیات و صالحات است.

وی بابیان اینکه موکب الرضا(ع) حرکتی با اخلاص را در استان توسعه می‌دهد، ابراز داشت: سمنان، نماد دارالمرحمه است که این امر می‌تواند به جلوگیری از تفرقه در بین مردم بدل شود امام رضا(ع) متعلق به یک گروه و دسته و شهر نیست بلکه ایشان متعلق به تمام مسلمانان و شیعیان هستند.

میزبانی زائران یک فرصت تاریخی

استاندار سمنان بابیان اینکه امام رضا(ع) برکت سرزمین ما است، تاکید کرد: فرصت تاریخی حضور ایشان در کشورمان باید مغتنم شمرده شود و این حرکت پسندیده میزبانی از زائران رضوی در دهه ولایت قطعاً به استان‌های دیگر نیز سرایت خواهد کرد چراکه کار با اخلاص در همه‌جا مورد لطف خدا قرار می‌گیرد.

چاوشی همچنین میزبانی زائران رضوی را افتخاری برای استان سمنان دانست و گفت: پلیس راه می تواند در این روزهای دهه ولایت نسبت به کاهش جرایم رانندگی اقدام کند.

نمایش موجودیت‌ها