date_range جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۳:۵۹:۰۰ ب.ظ

امام جمعه اراک: اراده و انسجام امت اسلامی تمام توطئه‌های دشمن را به شکست می‌کشاند

امام جمعه اراک: اراده و انسجام امت اسلامی تمام توطئه‌های دشمن را به شکست می‌کشاند
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: سیاست|مجلس

اراک- نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: قدرت اراده و انسجام امت اسلامی مانند آنچه که در فتح خرمشهر اتفاق افتاد، تمام توطئه‌های دشمن را خنثی می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک اظهار داشت: در ماه ضیافت الهی قرار داریم که آخرین جمعه این ماه مبارک، روز جهانی قدس می‌باشد و در این روز در حقیقت مسلمانان اقتدار و عزت خود را به جهان نشان می‌دهند و حمایت خود را از حریم اسلام و قرآن اعلام می‌دارند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: امروز دشمن تلاش دارد که از هر طریق ممکن به جهان اسلام ضربه بزند، به همین سبب حضور یکپارچه و گسترده در راهپیمایی روز قدس، جواب کوبنده ای به این توطئه‌ها خواهد بود و مسلمانان اعلام می‌دارند که در هر زمان برای ایثار و شهادت آمادگی دارند.

فتح خرمشهر حماسه بزرگی برای انقلاب و نظام اسلامی بود

دری نجف آبادی بیان کرد: سوم خرداد، سالروز حماسه فتح خرمشهر است که این حماسه بزرگ برای انقلاب و نظام اسلامی سند افتخار ارزشمندی می‌باشد که توانستیم در برابر دشمنی که از همه نظر مجهز و مسلح بود، با بهره گیری از قدرت اراده و ایمان خود بایستیم و آن را از پای در آوریم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان ساخت: دشمنان ایران اسلامی باید بدانند امت اسلامی ایران که روزی توانستند با دست خالی و با اتحاد، خرمشهر را آزاد کنند، امروز نیز می‌توانند و آنها با اقدامات خصمانه خود راه به جایی نخواهند برد.

وی تصریح کرد: تاریخ نشان داده که هر ملتی در حق دیگر ملت‌ها ظلم کرده و به حقوق آنها تجاوز کند، در نهایت نابود می‌شود. دشمنان ما نیز باید بدانند که ثمره زورگویی آنها چیزی جز نابودی و انحطاط برایشان نیست.

امام جمعه اراک در بخش دیگر سخنان خود اظهار داشت: امروز همه ما در جامعه اسلامی باید پیروی از فرمایشات و منویات رهبر معظم انقلاب را دنبال کنیم. رهبر انقلاب در یکی از دیدارهای اخیر خود همه ما را به توکل بر خداوند متعال، هوشیاری در برابر دشمن و همچنین تلاش برای پیشرفت اقتصادی و علمی دعوت کرده اند.

از نیروی جوان کشور برای رونق تولید بهره گیری شود

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: در حال حاضر باید از نیروی انسانی جوان کشور برای حرکت در مسیر رونق تولید بهره گیری شود و همچنین آن دسته از مدیران در عرصه تولید و صنعت که فاقد اهلیت هستند، کنار بروند و مدیران شایسته و دارای اهلیت به این حوزه وارد شوند.

امام جمعه اراک ادامه داد: باید تولید داخلی بیش از پیش فعال شود. بایستی مسئولان امر، از واردات کالاهایی که توان تولید آنها در کشور وجود دارد خودداری کنند و مقابله جدی با قاچاق کالا را مدنظر داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ابراز داشت: یکی از مسائلی که بسیار دارد اهمیت دارد، بهبود وضعیت معیشتی مردم است. این مهم بایستی در دستور کار مسئولان کشور و دستگاه‌ها قرار گیرد و در همین راستا مسئولان و مجلس شورای اسلامی، برای اصلاح نظام بودجه ریزی کشور اقدام کنند تا مشکلات و خلاهای موجود در این زمینه برطرف شود.

نمایش موجودیت‌ها