date_range پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۰۶:۰۰ ب.ظ

شماره 28 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

شماره 28 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد
منبع خبر: خبرگزاری مهر

شماره بیست و هشتم مجله ایران‌مهر با نمایه گزارش‌های استانی و مروری بر رویدادها و تصاویر ماه گذشته منتشر شد.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: مجله «ایران‌مهر» که به‌صورت دیجیتال منتشر می‌شود فرصتی برای مرور رویدادهای استان‌های مختلف از دریچه نگاه خبرنگاران استانی مهر است، رویدادهایی که در قالب گزارش، گفتگو و عکس پیش روی نگاه مخاطبان خبرگزاری مهر قرار می‌گیرد.

این شماره مجله «ایران‌مهر» حدود ۴۰ گزارش در موضوعات مختلف از ۳۱ استان کشور را در برمی‌گیرد تا تصویری از دغدغه‌های مهم استانی را پیش روی مخاطب قرار دهد. دغدغه‌هایی که برخی از آن‌ها در روستایی دورافتاده رقم می‌خورد و برخی از آن‌ها در مرکز استان؛ برخی از آن‌ها فرصت‌ها را به رخ می‌کشد و برخی تهدیدها را به چالش.

در این شماره مجله «ایران‌مهر» به «همدان» سفر می‌کنیم. دشت کبودرآهنگ که روزگاری سرسبزترین دشت همدان لقب داشت با چپاول آب‌های زیرزمینی تا جایی پیش رفته که هم‌اکنون لقب ممنوعه بحرانی را بر پیشانی خود دارد و فروچاله‌ها بر تن زخمی آن خودنمایی می‌کند. مشروح این گزارش را در بخش جامعه مجله ایران‌مهر بخوانید.

نفس‌های «النگدره» به شماره افتاد، «آتش سوارِ بر باد در راه زاگرس»، «صدای پای زلزله خاموش در پایتخت»، «خط‌ونشان مرگ برای حیات‌وحش» و «نخستین تلاش مردمی برای نجات شاهوار» از گزارش‌های بخش جامعه این شماره مجله «ایران‌مهر» است.

در بخش فرهنگ گزارش‌هایی از استان‌های مختلف را مرور می‌کنیم، استاد «رسول بخش» هنرمند موسیقی اصیل بلوچستان که نواختن ساز و قیچک را از دوران کودکی آغاز کرده اکنون با کسب افتخارهای فراوان در بند بیماری است.برای خواندن این روایت به بخش فرهنگ و هنر مجله ایران‌مهر مراجعه کنید.

«بی‌مهری به نویسندگان در دومین پایتخت کتاب کشور»، «استقبال لبنانی‌ها از هفته فرهنگی قم»، «بررسی ریشه‌های مزاحمت خیابانی»، «سنت‌هایی که به ماه خدا رنگ می‌دهد» و «خدمت صادقانه یک روحانی به مردم» از دیگر مطالب بخش فرهنگ و هنر این شماره «ایران‌مهر» است.

معبد هندوها به‌عنوان یکی از بناهای تاریخی و زیبا، در قلب شهر بندرعباس قرار دارد. بنایی که اگر جان داشت و زبان‌ باز می‌کرد ناگفته‌های زیادی از تاریخ و فرهنگ ساکنان قدیمی این شهر می‌گفت. در سال‌های اخیر با دستور اداره کل میراث فرهنگی هرمزگان مرمت این بنای کهن انجام شد که این مرمت از سوی برخی از کارشناسان تاریخی موردانتقاد قرار گرفت. مشروح این گزارش را در این شماره از مجله «ایران‌مهر» می‌خوانیم.

«احیای آخرین آثار کمال‌الملک در باغ نشاط»، «اماواگرهای راه‌اندازی سایت موزه مارلیک»، «غربت آثار تاریخی تهران در سایه بی‌توجهی مدیران میراث»، غربت تاریخی «سردَشت» در فردوس و «هویت همدان در دل خاک پنهان شده است» از گزارش‌هایی است که برای خواندن آن‌ها باید به بخش میراث مجله «ایران‌مهر» مراجعه کنید.

استان کرمان دومین تولیدکننده گردو در کشور محسوب می‌شود اما طی ماه‌های اخیر با ورود مجدد محموله‌های گردوی چینی به این استان محصول کشاورزان داخلی روی دستشان مانده است، برای خواندن این گزارش به بخش اقتصاد مجله «ایران‌مهر» مراجعه کنید.

«موانع صادرات صنایع‌دستی؛ از نگاه سنتی به تولید تا خلا برنامه‌ریزی»، «داغِ سرمازدگی بر دل باغداران»، «سناریوی دولت برای قصر شیرین؛ منطقه ویژه یا آزاد؟»، «قطب معدنی کشور نیازمند توجه مسئولان»، «کردستان در صدر استان‌های خام فروش»، «کلید چرخ تولید در بیراهه‌های داخلی قفل کرد»، «گران‌ترین عوارضی گران‌تر شد»، «گندم‌زارهای استان بوشهر اسیر خشک‌سالی» و «محرومیت‌زدایی با محوریت پرورش گل» از دیگر گزارش‌های این شماره مجله ایران‌مهر است.

برای دریافت شماره بیست و هشتم مجله «ایران‌مهر» اینجا کلیک کنید.

نمایش موجودیت‌ها