date_range جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۲۰:۰۰ ب.ظ

فرماندار شازند عنوان کرد؛ حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی از مولفه‌های تحقق توسعه پایدار است

فرماندار شازند عنوان کرد؛ حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی از مولفه‌های تحقق توسعه پایدار است
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: سیاست|محیط زیست

شازند- فرماندار شهرستان شازند گفت: حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی از مولفه‌های تحقق توسعه پایدار بوده و در شهرستان شازند نیز با توجه به ذخایر ارزشمند طبیعی و زیست‌محیطی، این مهم در دستور کار است.

 به گزارش خبرنگار مهر ، مصطفی عرب روز جمعه در دومین جشنواره روستایی حفظ ذخیره گاه بلوط جنگلی استان مرکزی در روستای سرسختی علیا از توابع شهرستان شازند، اظهار داشت: با توجه به شرایط خاصی که بر شهرستان شازند حاکم است، توجه به حفظ منابع طبیعی به عنوان یکی از اولویت های مهم در این شهرستان در دستور کار قرار دارد.

فرماندار شهرستان شازند افزود: جشنواره نمادین بلوط نیز با هدف حفظ ذخیره گاه بلوط شازند برگزار شده، چرا که جنگل بلوط روستای سرسختی علیای شازند، یک ذخیره گاه منحصر به فرد در استان مرکزی به شمار می‌رود و برای توسعه و حفاظت از آن بایستی اقدامات لازم صورت پذیرد.

عرب خاطرنشان کرد: نقش مردم خصوصا تشکل های مردمی و نهادهای حمایتی محیط زیست در برگزاری این جشنواره بسیار پررنگ و تاثیرگذار بوده است و بایستی تداوم پیدا کند.

فرماندار شهرستان شازند ادامه داد: اینگونه برنامه ها هم برای حفظ ذخیره گاه بلوط این منطقه و هم از لحاظ جذب گردشگر و هم تاثیر مثبت بر روی آب، خاک و هوای شازند بسیار موثر است.

وی افزود: همین جشنواره و حرکت های مشابه می تواند توجه مردم را نسبت به اهمیت منابع طبیعی و حفظ چنین فضاهایی جلب کند.

عرب تاکید کرد: محیط زیست مربوط به دولت و قشر خاصی نیست، بلکه محیط زیست مربوط به آحاد مردم است که خوشبختانه مردم این مهم را به خوبی درک کرده اند و مشارکت آنان در حوزه‌ محیط زیست گویای این واقعیت است.

فرماندار شهرستان شازند تصریح کرد: اولین دوره جشنواره بلوط شازند سال گذشته برگزار شد، اما در دومین دوره جشنواره مشارکت مردم در کنار دیگر نهادها نسبت به دوره گذشته بیشتر و عمیق تر بود و این نشان دهنده توجه همگان به موضوع مهم حفظ محیط زیست و منابع طبیعی است.

نمایش موجودیت‌ها