date_range چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۱:۳۸:۰۰ ب.ظ

مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان: مانورهای اطفای حریق راهی برای چگونگی مدیریت بحران است

مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان: مانورهای اطفای حریق راهی برای چگونگی مدیریت بحران است
منبع خبر: خبرگزاری مهر

سمنان-مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان با بیان اینکه تعامل و هماهنگی بیشتر نیروهای یگان حفاظت در پیشگیری از ایجاد حریق بسیار مهم است، گفت: مانورهای اطفای حریق راهی برای چگونگی مدیریت بحران است.

به گزارش خبرنگار مهر ، علینقی حیدریان پیش از ظهر چهارشنبه در اولین مانور اطفای حریق سال جاری استان سمنان به میزبانی اداره کل منابع طبیعی استان، مشارکت کمی و کیفی نیروهای عمل‌کننده در این مانور را بسیار خوب ارزیابی کرد و ابراز داشت: مانورهای اطفای حریق راهی برای چگونگی مدیریت بحران است.

وی افزود: ارزیابی توان عملیاتی اداره کل و ادارات شهرستان و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری در اطفاء حریق جنگل‌ها و مراتع، آمادگی کارکنان و چگونگی مدیریت بحران هنگام حریق، فراهم کردن تجهیزات در حالت اضطراری و رفع نواقص احتمالی و نیز ایجاد تعامل و بررسی امکانات لازم برای پیشگیری از وقوع حریق در جنگل‌ها و مراتع ازجمله اهداف این مانور محسوب می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان بابیان اینکه در این مانور امکانات لازم پیشگیری از وقوع حریق در جنگل‌ها و مراتع مورد ارزیابی قرار گرفت، ابراز داشت: سنجش توانایی و عملکرد ادارات منابع طبیعی تابعه و جلوگیری از روند تخریب مناطق مورد حریق در زمان آتش‌سوزی از دیگر اهداف این مانور است.

حیدریان در ادامه تصریح کرد: با توجه به خشک شدن مراتع در فصل تابستان، احتمال وقوع حریق در مراتع و جنگل‌های استان سمنان وجود دارد و چنانچه تمهیدات لازم به‌منظور حفظ آمادگی و چاره‌اندیشی برای مقابله با آن انجام نشود، آتش‌سوزی‌ها در ابعاد گسترده ایجاد و خسارت فراوانی در پی خواهد داشت.

وی افزود: از روستاییان، بهره‌برداران، دهیاران و شوراهای عزیز روستاها درخواست می‌شود تا نسبت به آتش‌سوزی در مراتع حساسیت نشان داده و با مشاهده آتش‌سوزی حتماً مراتب را با شماره تلفن امداد جنگل و مرتع ۱۵۰۴ اطلاع‌رسانی کنند تا یگان حفاظت منابع طبیعی سریعاً به موضوع رسیدگی کنند.

نمایش موجودیت‌ها