date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۰۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

یوسف‌نژاد در نشست خبری اعلام کرد؛ مجوز مجلس برای ارائه تسهیلات به پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی

یوسف‌نژاد در نشست خبری اعلام کرد؛ مجوز مجلس برای ارائه تسهیلات به پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: سیاست|مجلس

سخنگوی کمیسیون تلفیق از مصوبه این کمیسیون، مبنی بر اختصاص اعتبار برای پروژه‌های تحصیلات تکمیلی توسط بانک‌ها، شرکت‌های سودده و موسسات انتفاعی وابسته به دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، علی اصغر یوسف نژاد سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ در نشست خبری، مصوبات اخیر این کمیسیون را تشریح کرد.

وی گفت: با تصویب کمیسیون تلفیق مقرر شد به منظور ارتباط دانشگاه و موسسات پژوهشی با بخش های اقتصاد و اشتغال و بکارگیری دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و پژوهشگران پسادکتری و جهت دهی پایان نامه های تحصیلات تکمیلی به سمت نیاز بخش ها، شرکت های سودده، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت مکلف شدند علاوه بر درصدهای قانونی مربوطه، حداقل ۴۰ درصد از هزینه های پژوهشی خود را در مقاطع سه ماهه به میزان ۲۵ درصد به خزانه داری کل کشور واریز کنند.

وی افزود: این مبالغ در راستای حل مسائل و مشکلات خود از طریق توافقنامه با دانشگاه ها و پژوهشگاه ها از طریق پژوهش های تحقیقاتی و پایان نامه های دانشجویان غیرشاغل به مصرف می رسد؛ به طوری که تا پایان سال مالی، کل مبلغ توافق نامه مصرف شود. حداقل سهم پرداختی به دانشجویان و پژوهشگران از محل هر پروژه ۶۰ درصد خواهد بود.

ادامه دارد...

نمایش موجودیت‌ها