date_range دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ access_time ۱۰:۴۳:۰۰ ق.ظ

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری: تحریم‌ها رشد زیست‌فناوری در کشور را متوقف نکرد

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری: تحریم‌ها رشد زیست‌فناوری در کشور را متوقف نکرد
منبع خبر: خبرگزاری مهر

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری گفت: ایران با وجود تحریم‌ها از نظر پیشرفت فناوری‌های زیستی و ارزش اقتصادی ناشی از آن رشد مناسبی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مصطفی قانعی گفت: پیشرفت کشورمان در عرصه های علمی بیش از هر چیز به همت دانشمندان ایرانی و تلاش شرکت های خصوصی بستگی دارد.

قانعی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در حوزه زیستی در کشور فعال است، عنوان کرد: قرن حاضر قرن زیست فناوری است و کشورهایی می توانند در آینده سربلند شوند که در این تکنولوژی حرفی برای گفتن داشته باشند.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ادامه داد: در حوزه کشاورزی زیستی نیز اکنون کودزیستی در کشور تولید و حتی صادر می شود. با تحقیقاتی که در ۴۰ نقطه کشور انجام داده ایم استفاده از کود زیستی بهره وری و سلامت محصول را در بخش کشاورزی افزایش داده است و در مقابل هزینه های کشاورزی را کاهش می دهد.

قانعی با تاکید بر لزوم استفاده از نهال سالم افزود: زمانی که تولیدکنندگان از نهال سالم استفاده می‌کنند درآمد آنها ۳۵ تا ۶۵ درصد افزایش می یابد و باعث پیشرفت کشاورزی در کشور می شوند.

نمایش موجودیت‌ها