date_range دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۴۹:۰۰ ق.ظ
تعداد 5 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

در سخنرانی پیروزی خود؛ اردوغان: ترکیه به پیشروی خود در سوریه ادامه می‌دهد

در سخنرانی پیروزی خود؛ اردوغان: ترکیه به پیشروی خود در سوریه ادامه می‌دهد
منبع خبر: خبرگزاری مهر

رئیس‌جمهور ترکیه در سخنرانی خود به مناسبت پیروزی در انتخابات اعلام کرد که ترکیه به «آزادسازی سرزمین سوریه» از دست تروریست‌ها ادامه خواهد داد تا پناهندگان بتوانند بدون خطر به سوریه بازگردند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور کنونی ترکیه و نامزد پیروز انتخابات روز یکشنبه، از بالکن دفتر مرکزی حزب عدالت و توسعه در آنکارا خطاب به هواداران خود گفت که ترکیه به «آزاد سازی سرزمین سوریه» از دست تروریستها ادامه خواهد داد تا پناهندگان بتوانند بدون خطر به سوریه بازگردند و آنکارا قاطعانه تر علیه سازمانهای تروریستی عمل خواهد کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنرانی خود گفت: «اکنون زمان آن رسیده است که بر آینده ترکیه تمرکز کنیم و تمام تنشهای بوجود آمده در دوران انتخابات را پشت سر بگذاریم».

وی با قدردانی از مردم ترکیه به خاطر مشارکت گسترده در انتخابات گفت: «از فردا به بعد، ما برای تحقق وعده هایی که به ملت خود داده ایم، کار خواهیم کرد. ترکیه وقتی برای از دست دادن ندارد».

گفتنی است که نتایج غیررسمی انتخابات (با شمارش حدود ۹۸ درصد آراء) ترکیه نشان می دهد که رجب طیب اردوغان با کسب ۵۲.۵ درصد آراء و برتری بر قدرتمندترین رقیب خود- «محرم اینجه» با حدود ۳۱ درصد آراء- در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه به پیروزی رسید.

نمایش موجودیت‌ها