date_range پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۳۶:۰۰ ق.ظ

دبیر هیئت پزشکی_ ورزشی کرمانشاه عنوان کرد 3.5 درصد جمعیت کرمانشاه "ورزشکار"هستند

دبیر هیئت پزشکی_ ورزشی کرمانشاه عنوان کرد 3.5 درصد جمعیت کرمانشاه "ورزشکار"هستند
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: ورزش|ژیمناستیک

کرمانشاه_دبیر هیئت پزشکی_ ورزشی استان کرمانشاه گفت: در استان 3.5 درصد جمعیت "ورزشکار" هستند.

وحید خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تعداد ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده ورزشی به عنوان یکی از ملاک های ارزیابی استان ها در توسعه ورزش به شمار می رود.

وی افزود: استان ما نیز با توجه برخورداری از ظرفیت و زیر ساخت های ورزشی و نوع فرهنگ حاکم بر استان در جذب ورزشکاران موفق بوده است.

دبیر هیئت پزشکی_ورزشی استان کرمانشاه از وجود ۳۶۹ مجموعه ورزشی و ۵۰۱ باشگاه ورزشی در سطح استان در قالب ۴۸ رشته ورزشی خبر داد و گفت:شمار ورزشکاران استان  ۷۰ هزار و ۳۶ نفر است که شهرستان کرمانشاه با۴۱ هزار و ۲۰۵ نفر بیشترین تعداد ورزشکاران را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه ۳.۵ درصد جمعیت استان در اماکن دارای مجوز و زیر نظر مربی ورزش می کنند بیان کرد: در مجموع کرمانشاه از نظر شاخص ورزشی از جایگاه خوبی برخوردار است.

به گفته خسروی بیشترین تمایل مردم به رشته هایی نظیر فوتبال،ژیمناستیک، تکواندو، کشتی، والیبال، ورزش همگانی، بومی و محلی، شنا و بدنسازی است که برخی ریشه در جذابیت های رسانه ای و برخی تعداد ورزشکاران موفق و زیرساختهای موجود دارد.

وی با بیان اینکه بیمه ورزشی ضامن سلامت ورزشکاران است، عنوان داشت: در موفقیت ورزشکاران عوامل مختلفی نقش دارد که در این میان حوزه پزشکی ورزشی نقش مهمی را ایفا می کند و خدماتی شامل پرداخت هزینه های درمانی در قالب بیمه ورزشی، خدمات کلینیک تخصصی، فیزیوتراپی و کاشورزه های ورزشی ارائه می دهد.

دبیر هیئت پزشکی_ورزشی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هدف ما پشتیبانی از ورزش قهرمانی و حمایت از سلامت همگانی است گفت: در مسابقات آسیایی جاکارتا ۱۱.۲ درصد کل مدال های کشور به کرمانشاه با ده مدال اختصاص یافت و در مسابقات پارالمپیک آسیایی نیز از ۶ نفر اعزامی چهار نفر موفق به کسب مدال شدند.

وی افزود: همچنین سالیانه ۳۰۰ نفر از ورزشکاران کرمانشاهی در اردوهای تیم ملی حضور می یابند و بین ۵۰ تا ۶۰ عنوان آسیایی، جهانی و بین المللی کسب می کنند.

نمایش موجودیت‌ها