date_range دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۴۸:۰۰ ق.ظ

رئیس دادگستری ساوه: تحکیم نهاد خانواده ثمره مهم اجرای طرح‌های پیشگیری اجتماعی است

رئیس دادگستری ساوه: تحکیم نهاد خانواده ثمره مهم اجرای طرح‌های پیشگیری اجتماعی است
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: جامعه|خانواده

ساوه- رئیس دادگستری ساوه گفت: تحکیم نهاد خانواده ثمره مهم اجرای طرح‌های پیشگیری اجتماعی است و اتخاذ رویکرد پیشگیرانه در رابطه با کاهش آسیب‌های اجتماعی بایستی مدنظر باشد.

به گزارش خبرنگار مهر ، هادی ملکی صبح دوشنبه در مراسم  بهره برداری از دو مرکز خدمات قضایی در ساوه  که با حضور رئیس کل دادگستری استان مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: امروز در ساوه شاهد افتتاح یک مرکز مهر خانواده(مرکز ملاقات فرزندان طلاق و والدینشان) و یک مرکز مشاوره خانواده هستیم .

رئیس دادگستری ساوه افزود: مراکز مشاوره خانواده نقش اثرگذاری می توانند در جهت حفظ بنیان خانواده ها، برقراری صلح و رفع مشکلات و اختلافات خانوادگی ایفا کنند تا شاهد کاهش آمار طلاق در جامعه باشیم .

ملکی بیان کرد: تلاش بر آن است که در شهرستان ساوه با بهره گیری از ظرفیت مراکز مشاوره اجتماعی از آمار آسیب هایی همچون طلاق بکاهیم و همچنین آمار پرونده های قضایی را کاهش دهیم .

رئیس دادگستری ساوه خاطرنشان ساخت: افتتاح مرکز مهر خانواده(مرکز ملاقات فرزندان طلاق و والدینشان) در هفته قوه قضائیه سال جاری در ساوه، زمینه ای را فراهم می سازد تا فرزندان طلاق بتوانند در فضای مطلوب با والدین خود دیدار کنند و همچنین از مشاوره های لازم برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: این اقدام کمک شایانی به کاهش آسیب های روحی فرزندان طلاق خواهد داشت و به این ترتیب زمینه بروز بزه و آسیب را در این کودکان کاهش می دهد.

رئیس دادگستری ساوه عنوان کرد: این ملاقات ها قبل از این در کلانتری ها صورت می گرفت، اما در این مرکز جدیدالتاسیس، فضای مطلوب و اختصاصی برای کودکان برقرار است حتی الامکان سعی دارد فضای آرامش را برای آنها فراهم سازد.

نمایش موجودیت‌ها