date_range سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۰۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

«بی‌کرانگی» بار دیگر به بازار کتاب رسید

«بی‌کرانگی» بار دیگر به بازار کتاب رسید
منبع خبر: خبرگزاری مهر

نشر نیماژ رمان بی‌کرانگی اثر مهدی ابراهیمی لامع را تجدید چاپ کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، رمان بیکرانگی اثر مهدی ابراهیمی لامع که برای نخستین بار در اردیبهشت ماه سال جاری منتشر شده بود را تجدید چاپ کرد.

بی‌کرانگی رمانی است درباره دو همسایه دیوار به دیوار به نام‌های سالاری و کیانی در منطقه شمیران تهران. این دو خانواده پس از سالها همزیستی و رفت و آمد دوستانه، ناگهان به سبب رویدادی پیش‌بینی نشده که چیزی جز دلبستگی فرزندانشان به هم نیست، تصمیم به قطع ارتباط با یکدیگر می‌گیرند.

این رمان به تعبیر ناشر، زندگی همزمان انسان‌هایی را روایت می‌کند که برای رسیدن به  خوشبختی و نگهداری از آن ناچارند هر از چندی با سرنوشت و فراز و فرودهای آن رویارویی کنند. این رویارویی کم و بیش در طول رمان ادامه می‌یابد و سرانجام مخاطب را به همراه یکی از شخصیت‌ها وارد جهانی ناشناخته و شگفت‌انگیز می‌کند؛ جهانی نو و آرمانی که ریشه در زمین خاکی آرزوها و کهن‌الگوها دارد.

رمان بی‌کرانگی با نگاهی نو به زبان فارسی و فرهنگ بومی ایران به نگارش درآمده است.

ابراهیمی لامع در پازنده سال گذشته در زمنیه داستان‌نویسی  و پژوهش ادبی فعالیت داشته است و پیش از این نیز از او دو اثر داستانی در قالب مجموعه داستان کوتاه و یک مجموعه شعر  پنج جلدی برای خردسالان منتشر شده است.

در بخشی از این رمان می‌خوانیم:

نه آنجا زمنی نبود؛ شاید تکه‌ای از آسمان؛ تکه‌ای از ماه؛ جایی میان خواب و بیداری؛ سرزمینی برآمده از دل دریاها و خشکی‌های ناشناخته؛ به سان رویایی دور و دست‌نیافتنی و به همان اندازه نزدیک و دوست داشتنی؛ بیگانه از هرآنچه تاکنون به چشم و گوش دیده و شنیده شده؛ سرزمینی دلفریب و بی‌کران با طبیعتی پاک و بی‌آلایش... ش. همه چیز جلوی چشم‌های وق‌زده نوید می‌درخشید. افتاده بود در دنیایی ناب و درخشان که سرتاسر پر از تازگی و سرسبزی بود؛ پر از شادابی و سرزندگی؛ پاک از هرچه خاک؛ از هر چه تیرگی؛ از هرچه گست و گرم. چشم که می‌چرخاند هزار هزار رنگ و رخ تازه می‌دید؛ صدها چشم‌انداز چشم‌نواز؛ ده‌ها فرجود و شگفتی؛ جوری که با دیدن آن دیگر خودش را از یاد برده بود.

این رمان در چاپ دوم با قیمت ۴۰ هزار تومان منتشر شده است.

نمایش موجودیت‌ها