date_range شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۵۷:۰۰ ب.ظ

در شورای حفاظت از منابع آب مطرح شد؛ 543 حلقه چاه آب غیرمجاز در لرستان پر شد

در شورای حفاظت از منابع آب مطرح شد؛ 543 حلقه چاه آب غیرمجاز در لرستان پر شد
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

خرم‌آباد- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: تا پایان گذشته 543 حلقه چاه آب غیرمجاز در این استان پر شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، رضا میرزایی پیش از ظهر شنبه در شورای حفاظت از منابع آب لرستان در سخنانی با اشاره به طرح تعادل بخشی و برنامه سال جاری در رابطه با پر کردن چاههای غیر مجاز آب در استان، اظهار داشت: در مجموع تعداد چاههای غیر مجاز استان تا قبل از قانون تعیین تکلیف چاههای غیر مجاز هزار و ۳۵۴ حلقه بوده است.

وی، گفت: حجم تخلیه سالانه این تعداد چاه ۳۱ میلیون متر مکعب بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان با بیان اینکه از این تعداد چاه غیر مجاز تا پایان سال گذشته ۵۴۳ حلقه پر شده است، گفت: همچنین ۸۰۲ حلقه چاه غیر مجاز دیگر باقی ماند.

میرزایی تصریح کرد: در ابتدای سالجاری کل تعهد آب منطقه ای لرستان در زمینه پر کردن چاههای غیر مجاز ۶۰ حلقه چاه بوده که با کمک فرمانداران و دستور استاندار و امکانات سایر دستگاههای اجرایی توانستیم ۶۸ حلقه چاه آب غیر مجاز را پر کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷۳۴ حلقه چاه غیر مجاز آب در استان وجود دارد، ادامه داد: برنامه ما این بوده که تا پایان سال ۲۱۰ حلقه چاه غیر مجاز را پر کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان با تاکید بر اینکه در استان چاه عمیق غیر مجاز نداریم و همه نیمه عمیق هستند، گفت: همچنین در استان هشت هزار حلقه چاه آب مجاز در استان وجود دارد.

نمایش موجودیت‌ها