date_range سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۱۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 6 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

طرح مشکلات مالی قطار شهری‌ها با رئیس‌کل بانک مرکزی

طرح مشکلات مالی قطار شهری‌ها با رئیس‌کل بانک مرکزی
منبع خبر: خبرگزاری مهر

در دیدار معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با رئیس‌کل بانک مرکزی، برخی مسائل و مشکلات حوزه مالی و اعتباری قطار شهری‌ها مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، در این دیدار که صبح سه شنبه ۲۹ آبان انجام شد، جمالی نژاد درخواست اضافه شدن۸۰ دستگاه واگن مترویی به قرارداد تامین ۳۱۵ دستگاه واگن برای شهرهای اصفهان، تبریز و شیراز توسط شرکت پوژن کشور چین را با توجه به درخواست شهرداری قم مطرح کرد. همچنین موضوع تامین مابه التفاوت نرخ ارز برای اجرایی شدن ادامه قرارداد فوق الذکر به میزان ۱۱ هزار میلیارد ریال از سوی معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور مطرح شد.

در ادامه و پس از تبادل نظر، مقرر شد این دو موضوع در جلسه روز چهارشنبه ۳۰ آبان هیات وزیران مطرح شود. همچنین دراین جلسه مسایل و مشکلات پیش روی استفاده سازمانهای قطار شهری کلانشهرها از اوراق مشارکت که به منظور توسعه مترو در اولویت کاری شهرداری های مربوطه قرار دارد مطرح شد. در قانون بودجه سال جاری نیز ۴۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت به قطارشهری ها اختصاص یافته که این موضوع در حال سیر مراحل قانونی بررسی و تصویب قرار دارد.

 رییس کل بانک مرکزی در این زمینه آمادگی این بانک را برای همفکری با شهرداری های واجد شرایط و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به منظور سرعت گرفتن مراحل اداری انتشار اوراق مشارکت برای قطارشهری ها، اعلام کرد.

نمایش موجودیت‌ها