date_range دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ access_time ۱۰:۵۵:۰۰ ق.ظ

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان البرز: موزه ملی مهارت در کرج راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان البرز: موزه ملی مهارت در کرج راه‌اندازی می‌شود
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: اقتصاد|تحصیل

کرج - مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان البرز از راه‌اندازی موزه ملی مهارت در مرکز شهید خدایی کرج خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، تقی غیاثی تبار صبح دوشنبه در نشستی خبری که به مناسبت هفته ملی مهارت برگزار شد، با اشاره به اینکه بیشتر افراد بعد از تحصیل مهارت لازم را ندارند، گفت: ظرفیت‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند کمک بزرگی برای ارتقا مهارت‌ها در افراد باشد.

وی با بیان اینکه مرکز شهید خدایی کرج قدیمی ترین مرکز فنی و حرفه‌ای کشور است، افزود: به زودی موزه ملی مهارت در این مرکز افتتاح می‌شود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان البرز با بیان این مطلب که هشت مرکز فنی و حرفه‌ای دولتی در کرج دایر است، عنوان کرد: در بخش غیردولتی ۴۴۵ آموزشگاه داریم که از این تعداد ۳۰۶ آموزشگاه در حوزه خدمات، ۵۲ آموزشگاه در بخش صنعت، ۷۷ آموزشگاه در بخش فرهنگ و هنر و ۲۰ آموزشگاه در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند.

غیاثی تبار با بیان اینکه آزمون به صورت کاغذی نداریم، گفت: همه آزمون‌ها به صورت آنلاین برگزار می‌شود و سالیانه حدود ۸۰۰ هزار نفر در آزمون‌های آنلاین شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به طرح «ایران مهارت» ادامه داد: این طرح در سال گذشته شروع شده و در سال جاری همچنان ادامه دارد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان البرز با بیان اینکه این طرح مشترک بین فنی و حرفه‌ای و آموزش و پرورش است، افزود: این طرح برای دانش آموزان دوم‌متوسطه با هدف نهادینه شدن فرهنگ مهارت آموزی در حال اجرا است.

غیاثی تبار عنوان کرد: در سال گذشته چهار هزارو ۳۹۴ نفر و در سه ماهه نخست امسال هفت هزار و ۲۲۲ نفر از این آموزش‌ها بهره مند شدند.

وی با اشاره به طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی، ادامه داد: طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی از جمله طرح‌هایی است که از تجهیزات واحدهای صنفی به عنوان کارگاه آموزشی استفاده و افراد مهارت آموز از طریق استادکاران کارگاه در آن محیط به عنوان کارآموز فعالیت می‌کنند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان البرز ادامه داد: آموزش در زندان‌ها، پادگانها، صنایع، آموزش در دانشگاه‌ها و غیره برای ارتقای مهارت در حال انجام است.

غیاثی تبار همچنین با اشاره به مسابقات جهانی مهارت که در کازان روسیه برگزار می‌شود، گفت: در این مسابقه نخبه مهارتی استان البرز در رشته «راهکارهای تجاری نرم افزار» حضور دارد.

نمایش موجودیت‌ها