date_range پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۵۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

وزیر نیرو: مسئله اصلی سیستان و بلوچستان موضوع تامین آب است

وزیر نیرو: مسئله اصلی سیستان و بلوچستان موضوع تامین آب است
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

زابل- وزیر نیرو گفت: مسئله اصلی در سیستان و بلوچستان موضوع تامین آب است و منطقه سیستان از معدود نقاطی است که باید با درجه حساسیت بالا به موضوع تامین آب آن پرداخته شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، رضا اردکانیان ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه های زیربنایی آب و برق منطقه سیستان در فرمانداری زابل اظهار داشت: امروز ما با آغاز بهره برداری از ۷ پروژه برق منطقه سیستان می توانیم به وضوح توسعه شبکه برق رسانی را در شمال استان سیستان و بلوچستان شاهد باشیم.

وی افزود: امروز مسئله اصلی در استان سیستان و بلوچستان موضوع آب است و منطقه سیستان از معدود نقاطی است که باید با درجه حساسیت بالا به موضوع تامین آب آن به سبب حفظ حیات مسکون در آن پرداخته شود.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه موضوع آب این روزها از جمله مباحث امنیت ملی در کشور است، ادامه داد: خوشبختانه در مدیریت عالی استان ظرفیت های دلگرم کننده ای در دستگاه های اجرایی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم با کمک نمایندگان مجلس و همچنین دیگر دستگاه های اجرایی به راهکارهای پایداری در منطقه سیستان برسیم، گفت: کاهش تبخیر آب از مخازن چاه نیمه ها و مجوز احداث پنل خورشیدی در چاه نیمه سه و چهار از جمله برنامه های مطالعاتی است که برای جلوگیری از تبخیر آب دنبال می کنیم.

اردکانیان با اشاره به اینکه طرح جامعی برای  انتقال آب از چابهار به زابل در دست اقدام است، تصریح کرد: این موضوع نیازمند همکاری، پیگیری و استفاده از ظرفیت های موجود در استان است.

وی با اشاره به اینکه موضوع تامین انرژی در سیستان و بلوچستان فوق العاده حائز اهمیت است زیرا تاثیر جدی در تامین آب استان دارد، گفت: با فراهم شدن زمینه های لازم برای دسترسی به برق پایدار و مطمئن روزنه های بیشتری از امید برای حل مشکل آب به شکل پایدار  ایجاد می شود.

وزیر نیرو اضافه کرد: از همین رو در این سفر ۷ پروژه صنعت برق شامل ۳ پست برق، دو خط ۲۳۰ کیلو ولت، یک خط ۴۰۰ کیلو ولت و همچنین تکمیل و توسعه یک پست دیگر با اعتباری بالغ بر ۱۵۷ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

وی بیان داشت: در بحث شبکه فاضلاب شهر زابل نیز با توجه به توسعه زابل این طرح پیشرفت فیزیکی ۵۶ درصدی داشته که اعتباری که برای تکمیل آن نیاز هست ۷۶ میلیارد تومان است.

نمایش موجودیت‌ها