date_range پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۵۷:۰۰ ق.ظ

جودو قهرمانی جهان- باکو؛ تیم متحد دو کره در رقابت‌های تیمی/«رنر» مسئول کمیته ورزشکاران

جودو قهرمانی جهان- باکو؛ تیم متحد دو کره در رقابت‌های تیمی/«رنر» مسئول کمیته ورزشکاران
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: ورزش|جودو

رقابت‌های جودو قهرمانی جهان در حالی از صبح امروز آغاز می‌شود که جودوکاران دو کره در قالب تیمی متحد در این دوره از رقابت‌ها به روی تاتامی می‌روند.

به گزارش خبرنگار مهر ، این دوره از مسابقات به میزبانی آذربایجان و با حضور ۷۵۸ جودوکار از ۱۲۵ کشور به مدت هشت روز در دو بخش تیمی و انفرادی در سالن ژیمناستیک شهر باکو به رقابت خواهند. رقابتهای انفرادی به مدت هفت روز و در هر روز مبارزات یک وزن مردان و یک وزن زنان انجام می شود و پنحم مهرماه و در روز پایانی مسابقات تیمی برگزار می شود. 

در بخش تیمی ۱۹ تیم به رقابت خواهند پرداخت که نکته مهم و حائز اهمیت آن تشکیل یک تیم متحد از دو کره شمالی و جنوبی است.بعد از ملاقات روسای جمهور دو کره و مباحث سیاسی مربوط به آن، این اولین حرکتی است که دو کره در بخش ورزشی به سمت متحد شدن برمی دارند. 

«ماریوس ویزر» رئیس فدراسیون جهانی جودو در مراسم قرعه کشی این دوره از رقابتها با ابراز خرسندی از این تصمیم دو کره گفت: بدو شک این یک رویداد تاریخی در ورزش جهان است. جودو ورزشی است که دوستی و همدلی را به ارمغان می آورد و بسیار خوشحالیم که این رویداد را در باکو مشاهده می کنیم. 

در رقابتهای تیمی ژاپن، مغولستان، اتریش و آذربایجان در گروه یک، تیم متحد دو کره، ترکیه رومانی، ازبکستان و هلند در گروه دو، برزیل، چین، کوبا، فرانسه و مجارستان در گروه سه، آلمان، اکراین، روسیه، قزاقستان و انگلستان هم در گروه چهار رقابت می کنند. 

رنر مسئول کمیته ورزشکاران

«تدی رنر» دانده سه مدال طلا و برنز المپیک و ۱۰ طلای جهان غایب بزرگ این دوره از رقابتهاست. «رنر» هر چند در این دوره از مسابقات مبارزه نمی کند اما وی در باکو حضور دارد و بعد از آنکه روز گذشته با دریافت تندیس «جیگارو کانو» عضو تالار مشاهیر جودو جهان شد، در مراسم قرعه کشی نیز حضوری فعال داشت و به گفته رئیس فدراسیون جهانی به عنوان رئیس کمیته ورزشکاران فعالیت خواهد کرد. 

وی در سخنانی گفت: من آماده می شوم که از سال آینده وارد مسابقات شده و برای رسیدن به المپیک و کسب مدال در توکیو ۲۰۲۰ تلاش کنیم. «رنر» در خصوص مبارزات وزن ۱۰۰+ کیلوگرم در غیاب خودش گفت: منتظر تماشای مبارزات این وزن هستم. «مورا» از برزیل، «کارپلاک» از جمهوری چک، «توشاشویلی» از گرجستان و یه نماینده ژاپن جودوکاران قدرتمندی هستند ولی نمی توان گفت چه کسی طلا می گیرد. 

رقابتهای جودو قهرمانی جهان از امروز در باکو آغاز شده و هشت روز به طول خواهد انجامید. 

نمایش موجودیت‌ها