date_range پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۳۸:۰۰ ب.ظ

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست آران و بیدگل: کانون‌های بحرانی فرسایش بادی و خاکی در آران و بیدگل فعال شد

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست آران و بیدگل: کانون‌های بحرانی فرسایش بادی و خاکی در آران و بیدگل فعال شد
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

آران و بیدگل - رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست آران و بیدگل گفت: کانون‌های بحرانی فرسایش بادی و خاکی در آران و بیدگل فعال شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، الهیار دولت خواه ظهر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این شهرستان در بخش سمن ها و انجمن های مردم نهاد محیط زیست رتبه دوم استان اصفهان را دارد، اظهار داشت: فعالیت این انجمن های در قالب چهار انجمن فعال محیط زیست و فرهنگی و ورزشی به عنوان بازوان محیط زیست شهرستان همواره یاری رسان بوده است.

وی در ادامه به  فعال شدن کانون های بحرانی فرسایش بادی و خاکی در آران و بیدگل خبر داد و گفت: این کانون های بیشتر در منطقه شمال شهرستان و در بخش های سفید شهر و کویر مرنجاب است که موجب بروز طوفان های شن و خاک به داخل شهر شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل با اشاره به دلیل اصلی فعال شدن این کانون ها در اثر کم آبی شدید و خشکسالی های اخیر اظهار داشت: ایجاد کمربند سبز در دستور کار مسئولان شهرستان و استان اصفهان قرار گرفته است.

وی در ادامه به بحث وجود چاله زباله منطقه ابوزیدآباد پرداخت و گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد از زباله های شهرستان کاشان و صددرصد زباله های آران و بیدگل در این منطقه کویری دفن می شود.

دولت خواه تاکید کرد: با توجه به تخریب ۱۴۰ هکتار از زمین های پاک منطقه کویری در اثر دفن بی رویه و غیر اصولی زباله، برای ادامه دفن ظرفیت تکمیل شده است.

وی به آلودگی های خاص ایجاد شده توسط شیرابه های زباله و همچنین پراکنده شدن زباله های خشک در مناطق شهری و روستایی آران و بیدگل هم اشاره کرد و افزود: چاره اصلی در انتقال منطقه چاله زباله است.

نمایش موجودیت‌ها