date_range پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۰۲:۰۰ ب.ظ

فرماندار نهاوند: گزارشی از ایجاد خسارت دریافت نشده است/نهاوند در آرامش است

فرماندار نهاوند: گزارشی از ایجاد خسارت دریافت نشده است/نهاوند در آرامش است
منبع خبر: خبرگزاری مهر

نهاوند-فرماندار نهاوند با بیان اینکه شهرستان نهاوند در آرامش کامل است، گفت: گزارشی از ایجاد خسارت دریافت نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، مراد ناصری شامگاه پنجشنبه در جلسه ستاد بحران نهاوند که در پی وقوع زلزله ۴.۱ ریشتری ساعت ۱۸ و ۴۴ دقیقه امشب در نهاوند رخ داد، گفت: خوشبختانه بنا بر گزارشات جمع آوری شده از تیم های ارزیاب و همچنین دهیاران سطح شهرستان در مناطق شهری و روستایی هیچگونه خسارت جانی وارد نشده است.

وی با تاکید بر لزوم مدیریت بحران در مواقع بروز بلایایی طبیعی، گفت: یکی از مهم ترین مسائل در راستای مدیریت حوادث خودجوش بودن مدیران و اعضای ستاد بحران است.

وی گفت: زلزله ۴.۱ ریشتری امشب که روی گسل اصلی نهاوند که از بروجرد تا کنگاور است به مدت ۳ ثانیه طول کشید تلنگری است برای ستاد بحران لذا مصوب شود تا جلسات این ستاد در ماه هفته ای دو مرتبه در ساعات غیر اداری و دور از انتظار برگزار شود.

ناصری با بیان اینکه مسئولین و خبرنگاران در آرام کردن مردم باید نقش و وظیفه خود را ایفا کنند، گفت: به حمد الله بنا به گزارش های پلیس ترافیک قابل توجهی در شهرستان وجود ندارد که این نشان از مدیریت بحران شهروندان دارد اما لازم است بنا بر احتیاط امشب را هوشیار باشند.

وی با اشاره به جانمایی ۴ منطقه اردوگاهی جهت اسکان اضطراری در مواقع بحران، گفت: در ۴ بخش مرکزی، خزل، فیروزان و زرین دشت و همچنین منطقه شهری نیز محلی برای استقرار چادر از قبل محیا شده است.

فرماندار نهاوند، افزود: بنا به گزارش هلال احمر نیز انبار اقلام ضروری شهرستان پر است و هیچگونه مشکلی در بحث تامین وجود ندارد همچنان که شهرستان ها و استان های معین شهرستان نهاوند نیز در این خصوص آماده هستند.

وی گفت: خوشبختانه در حوزه زیرساخت های آب، برق، گاز و تلفن نیز خسارتی وارد نشده است.

ناصری در پایان با اشاره به اینکه مدیران بحران امشب در آماده باش کامل باشند، گفت: وظیفه ما ایجاد آرامش و همچنین خدمت رسانی به مردم است لذا مسئولین باید قبل از وقوع حوادث به دنبال رفع کمبود ها و نواقص باشند.

نمایش موجودیت‌ها