date_range جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۵۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

استاندار خراسان شمالی مطرح کرد: تامین 2 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت زائرسرای خراسان شمالی

استاندار خراسان شمالی مطرح کرد: تامین 2 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت زائرسرای خراسان شمالی
منبع خبر: خبرگزاری مهر

بجنورد- استاندار خراسان شمالی از تامین دو میلیارد تومان اعتبار به منظور ساخت زائرسرای خراسان شمالی در مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدرضا خباز در نشست با مسئولان شهرداری منطقه ثامن مشهد به منظور رفع مشکلات اعتباری و فنی زائرسرای خراسان شمالی در مشهد مقدس، اظهار کرد: از محل منابع استانداری دو میلیارد تومان اعتبار برای آغاز عملیات ساخت زائرسرای خراسان شمالی در مشهد اختصاص می یابد و امیدواریم یک میلیارد تومان دیگر نیز به زودی برای این امر تخصیص یابد.

خباز افزود: در روزهای آتی نشستی با مدیران اجرایی، صنایع بزرگ و واحدهای تولیدی و خیّران خراسان شمالی در بجنورد برگزار خواهد شد تا هر کدام به فراخور کار و امکانات، بخشی از هزینه اجرای طرح، همچنین تامین مصالح و ماشین آلات ساختمانی را به عهده گیرند .

وی تاکید کرد: اطمینان دارم با تقسیم کار و مدیریت حساب شده و پای کار آمدن تمام دستگاه ها، صنایع و افراد خیّر، این زائرسرا به خوبی ساخته و تجهیز خواهد شد .

استاندار خراسان شمالی بیان کرد: ساخت چنین زائرسرایی برای استفاده زائرانی که تمکن مالی کمتری دارند و امکان بهره مندی آن ها از هتل فراهم نیست، امری واجب و ضروری است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی نیز در این نشست گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تسهیل شرایط زیارت زوار امام رضا(ع) به ویژه اقشار مستضعف، ساخت زائرسراهای استانی در دستورکار استان های مختلف قرار گرفته است .

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی این پروژه را کاری ماندگار توصیف کرد و از استاندار خواست، خطاب به شهرداری ها، دستگاه های اجرایی و صنایع بزرگ استان دستورات لازم را برای کمک به ساخت این زائرسرا صادر کند.

وی ادامه داد: اگر مردم و خیّران ببینند که اجرای طرح آغاز شده، مشارکت بیشتری خواهند داشت و روند کار تسریع می شود .

نمایش موجودیت‌ها