date_range چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۱۵:۰۰ ب.ظ

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس: قاچاق شن و ماسه عامل تخریب رودخانه‌ها است

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس: قاچاق شن و ماسه عامل تخریب رودخانه‌ها است
منبع خبر: خبرگزاری مهر
دسته خبری: سیاست|مجلس

رامسر - نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قاچاق شن و ماسه در رودخانه‌ها سبب اصلی تخریب آن است.

به گزارش خبرنگار مهر ، شمس الله شریعت نژاد شامگاه چهارشنبه در جلسه دهیاران وشوراهای اسلامی با بیان اینکه غارت رودخانه ها سبب اصلی تخریب آن است گفت: افراد متخلف باید تنبیه شده و مردم جهت خرابی پلها علیه وزیر نیرو دادخواست مطرح کنند تا پاسخگوی خرابی ها باشند .

وی افزود: دیوار چینی رودخانه صفارود رامسر سیمان خالی فاقد میله گرد بوده که دارای ایراد اساسی است .

این نماینده مجلس ضعف در لایروبی رودخانه ها را سبب آبگرفتگی و خسارت دانست و تصریح کرد: دخالت سازمان بازرسی در همه جای کشور وجود دارد که حق دخالت در حین و انجام کار را ندارد .

وی افزود: از درآمد رودخانه ها جهت اصلاح آن هزینه شود و مصالح برداشتی آن با تعیین حجم و برآورد قیمت سبب خدمات دهی مناسب شود .

وی با بیان اینکه اداره راه فاقد امکانات بوده که در گذشته به بخش خصوصی واگذار کردند گفت: پیمانکاری که سه سال قبل پلهای افتاده را درست کرد هنوز یک ریال پول نگرفته است و با شرایط کنونی بدون دریافت هزینه خدمات دهی نمی کنند .

شریعت نژاد اظهار کرد: روستای پلطان تنکابن سازه هایش در بستر رودخانه قرار دارد و مشاور بنیاد مسکن بافت روستا را بستر رودخانه تعیین کرده که باید گفت بیسواد بوده است .

وی افزود: در ۵ متری رودخانه صفارود بنا ایجاد کرده که باید خسارت سیل آن از شخصی که مجوز آن را صادر کرده گرفته شود تا درس عبرتی جهت حفظ حریم شود .

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه پلهای غرب مازندران استعداد ریزش دارد و بالشتک زیر شمع ها شسته شده است تصریح کرد:گوشواره پل ها مرمت شود تا در سیل های بعدی دچار خسارات سنگین تری نشود.

نمایش موجودیت‌ها