date_range جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۰۶:۰۰ ب.ظ

امام جمعه موقت ورامین: امنیت کنونی ایران حاصل تفکر انقلابی است

امام جمعه موقت ورامین: امنیت کنونی ایران حاصل تفکر انقلابی است
منبع خبر: خبرگزاری مهر

ورامین- امام جمعه موقت ورامین گفت: امنیت کنونی ایران حاصل تفکر انقلابی است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ورامین ضمن دعوت خود و دیگر نمازگزاران به تقوای الهی طی سخنانی اظهار داشت: یکی از مباحث مربوط به حماسه کربلا تعیین نقش زنان است که پا به پای مردان حجت خدا را یاری کردند و برخی مستقیم و غیر مستقیم حضرت ام البنین، حضرت زینب، حضرت ام کلثوم و سکینه را از زنان شجاع کربلا می دانند.

نقش بانوان انقلابی در صحنه های مختلف با الگوگیری از حماسه کربلا حفظ شود

محمودی افزود: درسی که میگیریم این است که نقش زنان در دفاع از حق و دین و امام زمان بسیار مهم و بالا بوده است و امروز هم حضور بانوان انقلابی در صحنه های مختلف با الگوگیری از حماسه کربلا حفظ شود.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد شهید محراب شهید اشرفی اصفهانی گفت: یکی از رسوایی منافقین پلید شهدای مظلوم محراب هستند منافقین هرگز نمی توانند این لکه ننگین را از کارنامه خود پاک کنند که بیش از ۱۷ هزار شهید ترور در کارنامه سیاه خود ثبت کرده اند.

خطیب جمعه ورامین با اشاره به ۲۳ مهر و روز جهانی نابینایان گفت: عزم و اراده این قشر بسیار ستودنی است لذا مسئولین باید با توجه به ویژگی های این عزیزان برای رفع مشکلات آنان در حوزه های مختلف تلاش کنند.

امام جمعه موقت ورامین در خصوص فرا رسیدن ۲۶ مهرماه و روز تربیت بدنی افزود: مجلس امروز به برکت انقلاب توجه ویژه ای به مقوله ورزش داشته است و ورزشکاران عزیز نیز با کسب مقام های ارزشمندافتخاراتی را رقم زده اند.

امنیت کنونی ایران حاصل تفکر انقلابی است

محمودی بابیان اینکه یکی از حوزه های مهم دستاوردهای انقلاب امنیت است گفت: نظام امنیتی انقلاب بر خلاف رویه سایر انقلاب های معاصر در مقابل معارضین با رافت اسلامی برخورد کرده است و علی رقم اینکه همه قدرت های جهانی پشتیبانی شاه بودند ولی مردم در خانه های خود امنیت نداشتند ولی در جمهوری اسلامی ایران با وجود دشمنی تمام قدرت های مهم مردم در امنیت کامل به سر می برند و این امنیت حاصل تفکر اسلام انقلابی است و کشتی ایران در طوفانی ترین حوادث ۴۰ساله با سکانداری ولایت فقیه به ساحل رسیده است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی در مرکز بحرانی ترین منطقه جهان از امن ترین کشورها محسوب می شود گفت: امنیت کم نظیر ایران نتیجه حضور مقتدرانه در کنار مقاومت منطقه است و همه غائله های قومی و منطقه ای و کودتا و ترور و بمب گذاری ها با حضور به موقع مردم ولایتمدار خنثی شده است لذا امنیت امروز کشور مرهون ایثار شهدا و حاصل تفکر اسلام انقلابی استوار است و یکی از ارکان اصلی امنیت مردم هستند.

باید اسامی نمایندگانی که به برخی کنوانسیون ها رای می دهند اعلام شود

خطیب جمعه ورامین در ادامه در خصوص جلسه سران قوای سه گانه با مقام معظم رهبری و توصیه های ایشان بیان داشت: با توجه به اینکه خواسته مردم از مسئولین تحقق عملی رهنمودهای مقام معظم است باید بگوییم توصیه های ایشان در مورد اتخاذ تصمیم های قاطع و راهگشا و توجه به مشکلات نظام بانکی و نقدینگی و اشتغال و تورم و فرایند بودجه ریزی و اتخاذ تصمیمات عملیاتی و جدی است لذا برای مسئولین در هر ۳ قوه هیچ راه بهانه ای وجود ندارد.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به تصویب برخی از کنوانسیون ها گفت: برخی از این کنوانسیون های بین المللی تحت اشراف دولت های استکباری و قدرت های شیطانی هستند چه لزومی دارد که نمایندگان به این کنوانسیون ها رای بدهند لذا باید در این موضوع پاسخگو باشند و باید اسامی نمایندگانی که به این کنوانسیون ها رای می دهند اعلام کنند تا در تاریخ ثبت شود و مردم از شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام می خواهند که مطابق شرع و قانون در برابر نفوذ استعمارگران بایستند.

محمودی با بیان اینکه آمریکایی ها باید بدانند با تبلیغات و جنگ روانی نمی توانند ملت ایران را زمین گیر کنند افزود: دشمنان تبلیغات وسیعی را به راه انداخته اند که می خواهند با تحریم نظام اسلامی را ساقط کنند اما آنان هنوز ملت ایران را نشناخته اند و نمی دانند که ملت ایران به دنبال اهداف مبتنی بر انقلاب هستند و با مشت های گره کرده فریاد مرگ بر آمریکا را سر می دهند.

نمایش موجودیت‌ها