date_range یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۲۴:۴۸ ب.ظ

رقابت‌های هندبال نوجوانان آسیاتیم ایران به نیمه‌نهایی و جهانی نرسید رحیمی: حریفان ناشناخته‌اند اما شانس مدال داریم پنجشنبه، آغاز رقابت زنان هوگوپوش در جام کوثر ورزش جوان و نوجوان

رقابت‌های هندبال نوجوانان آسیاتیم ایران به نیمه‌نهایی و جهانی نرسید رحیمی: حریفان ناشناخته‌اند اما شانس مدال داریم پنجشنبه، آغاز رقابت زنان هوگوپوش در جام کوثر  ورزش جوان و نوجوان
منبع خبر: روزنامه شاپرک
دسته خبری: ورزش|هندبال

رقابت های هندبال نوجوانان آسیا
تیم ایران به نیمه نهایی و جهانی نرسید
تیم ملی هندبال ایران در رقابت های قهرمانی نوجوانان آسیا از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند و با این وجود حضور در
رقابت های قهرمانی جهان را از دست داد.
تیم هندبال نوجوانان ایران که در دور دوم مسابقات قهرمانی آسیا به یک تساوی مقابل عربستان و یک شکست برابر چین تایپه رسیده بود با شکست عربستان مقابل چین تایپه، به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها راه نیافت. این رقابت ها حکم کسب سهمیه حضور در رقابت های قهرمانی جهان را داشت که نوجوانان ایران شانس حضور در این رقابت ها را هم از دست دادند.پیش از این تیم ملی هندبال نوجوانان ایران در مرحله گروهی به سه پیروزی در مقابل ژاپن، امارات و قطر رسیده بود. این تیم در دور دوم با عربستان و چین تایپه هم گروه بود که مقابل عربستان به تساوی رسیده بود و مقابل چین تایپه شکست خورده بود.تیم ملی هندبال نوجوانان ایران در ادامه این مسابقه ها باید امروز برای کسب رتبه پنجمی و ششمی به مصاف تیم هند برود.تیم های عربستان، چین تایپه، بحرین و ژاپن به دور نیمه نهایی این مسابقات رسیدند.
چهار تیم برتر جواز حضور در رقابت های قهرمانی جهان سال 2019 را به دست خواهند آورد.

رحیمی:
حریفان ناشناخته‌اند اما شانس مدال داریم
اصغر رحیمی، سرپرست کاروان ایران در المپیک جوانان در خصوص برنامه ریزی‌هایی که کمیته بین‌المللی المپیک برای برگزاری این رویداد انجام داده است، صحبت کرد.
او با اشاره به اعزام 49 ورزشکار گفت: «بلیت‌ها توسط IOC تهیه شده است و بچه‌ها باید در برنامه‌های فرهنگی شرکت کنند البته باید حد و حدود رعایت شود. با سرپرستان در این خصوص جلسه داشتیم. تعداد محدودی کارت سرپرستی به ما داده‌اند و چیزی قابل اعتراض نیست. با روسا جلسه داشتیم تا در تمام رشته‌ها، مربیان سرپرست باشند و به جز فوتسال که 4 کارت همراه دارد تمام رشته‌ها با یک نفر همراه حضور خواهند داشت. در تمامی رشته‌ها شانس مدال داریم ولی در المپیک جوانان حریفان ناشناخته هستند. در سوارکاری، اسب را قرعه کشی می‌کنند و اگر اسب خوبی داشته باشیم شانس مدال داریم.»رحیمی در خصوص نحوه کسب سهمیه اظهار داشت: «به جز بوکس، جودو و بسکتبال سایر سهمیه‌ها در مسابقات توزیع شده است و مانند المپیک بزرگسالان بوده است. در این چند رشته هم با انصراف تیم‌ها و با توجه به رنک خودمان موفق به کسب سهمیه شدیم. شانس مدال آوری ما خوب و حتی بهتر از دوره قبل است. تعداد کاروان و سهمیه هم بیشتر است. در کاراته، وزنه‌برداری و تکواندو شانس مدال طلا داریم.»

پنجشنبه، آغاز رقابت زنان هوگوپوش در جام کوثر
دیدارهای هفته اول و دوم از دور رفت لیگ جوانان و بزرگسالان زنان «جام کوثر» روز پنجشنبه با حضور 16 تیم در خانه تکواندو برگزار می‌شود.دیدارهای هفته اول و دوم از سیزدهمین دوره رقابت‌های لیگ تکواندوی جوانان و بزرگسالان زنان «جام کوثر» روز پنجشنبه، 5 مهرماه با حضور بیش از 200 تکواندوکار در قالب 16 تیم به میزبانی خانه تکواندو برگزار خواهد شد.
در این دوره از مسابقات، تیم‌های لوازم خانگی کن، هیات تکواندو شمیرانات، هیات تکواندو استان تهران، ققنوس، هیات تکواندو البرز، هیات تکواندو ورامین، هیات تکواندو شمال‌شرق تهران، باشگاه ورزشی داتیس یزد، بنیاد گیلان، هیات تکواندو استان گلستان، هیات تکواندو استان چهارمحال و بختیاری، هیات تکواندو جنو‌ب‌شرق، هیات تکواندو شهرستان کرج، آینده سازان لوازم خانگی کن، هیات تکواندو شهرستان بهار و هیات تکواندو جنوب‌غرب تهران با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.برنامه رقابت‌ها به شرح زیر است:
*هفته اول
تیم هیات تکواندو شمیرانات - تیم هیات تکواندو استان تهران
تیم ققنوس - تیم هیات تکواندو البرز.
تیم هیات تکواندو ورامین - تیم هیات تکواندو شمال‌شرق تهران.
تیم باشگاه ورزشی داتیس یزد - تیم بنیاد گیلان.
تیم لوازم خانگی کن - تیم هیات تکواندو استان گلستان.
تیم هیات تکواندو استان چهارمحال و بختیاری - تیم هیات تکواندو جنوب‌شرق.
تیم هیات تکواندو شهرستان کرج - تیم آینده سازان لوازم خانگی کن.
تیم هیات تکواندو شهرستان بهار - تیم هیات تکواندو جنوب‌غرب تهران.
*هفته دوم
تیم هیات تکواندو شمیرانات - تیم هیات تکواندو البرز.
تیم ققنوس - تیم بنیاد گیلان.
تیم هیات تکواندو ورامین - تیم هیات تکواندو استان گلستان.
تیم باشگاه ورزشی داتیس یزد - تیم هیات تکواندو جنوب‌شرق.
تیم لوازم خانگی کن - تیم آینده سازان لوازم خانگی کن.
تیم هیات تکواندو استان چهارمحال و بختیاری - تیم هیات تکواندو جنوب‌غرب تهران.
تیم هیات تکواندو شهرستان کرج - تیم هیات تکواندو شهرستان بهار.
تیم هیات تکواندو شمال‌شرق تهران - تیم هیات تکواندو استان تهران.
گفتنی است، در دوره گذشته این رقابت‌ها تیم لوازم خانگی کن بر سکوی قهرمان ایستاد، بیمه رازی عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد و دانشگاه الزهرا (س) نیز بر سکوی سومی ایستاد.

نمایش موجودیت‌ها