date_range دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۰۶:۴۸:۰۱ ب.ظ

توکلیان: این تیم، پشتوانه کشتی در المپیک 2024 است

توکلیان: این تیم، پشتوانه کشتی در المپیک 2024 است
منبع خبر: روزنامه شاپرک
دسته خبری: ورزش|کشتی

توکلیان: این تیم، پشتوانه کشتی در المپیک 2024 است
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان گفت: این تیم آینده بسیار درخشانی دارد و در واقع پشتوانه کشتی آزاد ما در المپیک 2024 محسوب می شود.
مسابقات بین المللی کشتی آزاد ترکیه (جام پیروزی) با درخشش آزادکاران نوجوان ایران همراه شد. تیم کشورمان در پایان این پیکارها، با کسب 6 مدال طلا، 3 مدال نقره و 2 مدال برنز به عنوان قهرمانی رسید و تیم های ترکیه و قزاقستان نیز دوم و سوم شدند.
در مسابقات کشتی آزاد، علی عرب در وزن 45 کیلوگرم، رحمان عموزاد در وزن 48 کیلوگرم، علی قلی زادگان در وزن 51 کیلوگرم، مهدی ویسی در وزن 55 کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن 80 کیلوگرم و سالار حبیبی در وزن 110 کیلوگرم صاحب مدال طلا ، پوریا کاظمی در وزن 48 کیلوگرم، امیرحسین متقی در وزن 65 کیلوگرم و محمدمبین عظیمی در وزن 92 کیلوگرم صاحب مدال نقره و عرفان الهی در وزن 60 کیلوگرم و مصطفی طغانی در وزن 110 کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند.
امیر توکلیان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان، در خصوص عمکلرد نمایندگان کشورمان در این رقابت ها گفت: رقابت های بین المللی کشتی جام پیروزی ترکیه یکی از معتبرترین تورنمنت های رده ی سنی نوجوانان است و به نظر من کشتی گیران نوجوان کشورمان با قهرمانی در این مسابقات عملکرد درخشانی از خود ارائه دادند.
وی ادامه داد: 13 تیم در این مسابقات حاضر بودند که کشور ترکیه در هر وزن 5 نفر در این مسابقات شرکت داده بود و علاوه بر آن، کشور آذربایجان با 3 کشتی گیر در هر وزن و کشور قزاقستان که میزبانی مسابقات آسیایی امسال را برعهده دارد نیز با نفرات اصلی خود در این مسابقات شرکت کرده بود. ضمن این که حضور کشورهای اروپایی نیز در این مسابقات پررنگ بود.او در مورد عملکرد نوجوانان آزاد کار در این مسابقات اظهار داشت: کشتی گیران ما در این مسابقات با 6 مدال طلا، 3 مدال نقره و 2 مدال برنز، عنوان قهرمانی را به دست آوردند و تیم میزبان پس از ما نایب قهرمان شد. به نظر من این تیم آینده بسیار درخشانی دارد و در واقع پشتوانه کشتی آزاد ما در المپیک 2024 محسوب می شود و این قول را می دهم در صورت حمایت و پشتیبانی از این کشتی گیران، 30 درصد مدال های ما از بین همین نفرات کسب شود.
دارنده مدال نقره جهان خاطرنشان کرد: امیدوارم مسئولان وزارت ورزش و جوانان نگاه ویژه ای به استعدادها و نخبه های ورزشی داشته باشند.آنها باید حمایت لازم را از این پشتوانه ها انجام دهند تا کشتی در سال های آینده بتواند صاحب مدال های خوشرنگی در رقابت های جهانی و المپیک شود.
وی در پایان از پیگیری تمرینات این تیم برای شرکت در رقابت های آسیایی قزاقستان و جهانی بلغارستان خبر داد.

نمایش موجودیت‌ها