date_range یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۳۸:۲۷ ب.ظ

اعتبار 64 هزار میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش در بودجه 98 شهردار تهران: دانش‌آموزان باید حضور در عرصه‌های اجتماعی را تجربه کنند از گوشه و کنار

اعتبار 64 هزار میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش در بودجه 98 شهردار تهران: دانش‌آموزان باید حضور در عرصه‌های اجتماعی را تجربه کنند  از گوشه و کنار
منبع خبر: روزنامه شاپرک
دسته خبری: جامعه|مجلس

اعتبار 64هزار میلیارد تومانی وزارت آموزش و پرورش در بودجه 98
سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی به نقل از رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر از افزایش اعتبارات وزارت آموزش و پرورش به 64 هزار میلیارد تومان داد.
مهرداد لاهوتی، نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: «نشست فراکسیون مستقلین برای بررسی لایحه بودجه سال 98 با حضور دکتر نوبخت برگزار شد، او در این جلسه عنوان کرد که لایحه بودجه احتمالا تغییر خواهد کرد.»
او ادامه داد: «همچنین در لایحه بودجه سال 98 پیش‌بینی شده است که روزانه یک و نیم میلیون بشکه نفت به فروش برسد. در حالی که سال گذشته میزان فروش نفت روزانه دو میلیون و 400 هزار بشکه بوده است.»لاهوتی در ادامه‌ گفت‌: «به گفته آقای نوبخت افزایش اعتبار وزارت آموزش و پرورش به 64 هزار میلیارد تومان و افزایش اعتبارات رفاهی و حمایتی از مردم از ویژگی‌های بودجه سال 98 است.»این نماینده مجلس درباره زمان تقدیم لایحه بودجه به مجلس نیز از قول رئیس سازمان برنامه‌و‌بودجه گفت که لایحه بودجه سال 98 یکشنبه هفته آینده به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد.

شهردار تهران:
دانش آموزان باید حضور در عرصه های اجتماعی را تجربه کنند
شهردار تهران تجربه هایی مانند شهردار مدرسه شدن را فرصتی دانست که به واسطه آن دانش آموزان امکان حضور و فعالیت در عرصه های اجتماعی را پیدا می کنند.
به گزارش مهر، پیروز حناچی در بیستمین آیین تنفیذ احکام شهرداران مدارس که در برج میلاد برگزار شد گفت: در تربیت دینی ما نکاتی برای راهنمایی وجود دارد که امروز می توانیم از آن ها استفاده کنیم؛ یکی از این نکات این است که بهترین مردم کسی است که خیرش به همگان برسد. کاری که شهرداران مدارس انجام می دهند نیز مصداق همین امر است. وی خطاب به شهرداران مدارس عنوان کرد: شما تلاش می کنید مقدمات حضور در عرصه های اجتماعی را تجربه کنید. تجربه هایی مانند شهردار مدرسه شدن فرصتی است که دانش آموزان و فرزندان ما امکان حضور و فعالیت در عرصه های اجتماعی را پیدا می کنند و این بسیار مهم است. یادمان باشد در جهان امروز فردی که در عرصه های اجتماعی فعال نیست مسئولیت های انسانی خود را نمی تواند انجام دهد و باید در این زمینه رشد کند.
شهردار تهران در ادامه گفت: در برخی دانشگاه های معتبر جهان 50 آیتم برای پذیرش دانشجو در نظر می گیرند که تنها چند آیتم آن مربوط به سوابق تحصیلی است و مابقی مربوط به حضور دانشجو در عرصه های اجتماعی و فعالیت هایش در این زمینه است. در این راستا، کار شهرداران مدارس اولین قدم در کسب چنین توانایی هایی است.به گفته حناچی، شهرداران مدارس دانش آموزانی هستند که به محیط، مدرسه و هم شاگردی های خود می اندیشند و تلاش می کنند تا برای ایجاد شرایط مناسب تر فعالیت و ایده پردازی کنند.

نمایش موجودیت‌ها