date_range جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۲۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

حسین شریعتمداری: اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح کرده است

حسین شریعتمداری: اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح کرده است
منبع خبر: جهان نیوز
دسته خبری: سیاست|آیین

امام فرمودند «مطمئن هستم که اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح می‌کند»، روزی در دنیا تنها بودیم، اما امروز یمن، لبنان، حماس، فلسطین، افغانستان و عراق سنگرهای کلیدی هستند.

به گزارش جهان نیوز ، حسین شریعتمداری بعد از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی عوامل، خیران و دست‌اندرکاران ستاد پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی شهرستان دماوند که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند برگزار شد در خصوص برگزاری پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی اظهار کرد: کمتر کسی تصور می‌کرد که روزی اربعین حسینی میلیون‌ها زائر داشته باشد.

وی با اشاره به گزارش خبرنگار هافینگتون‌پست از راهپیمایی اربعین حسینی افزود: در این گزارش اشاره شده که اربعین حسینی، یک سپاه 25 میلیون نفری است که به هر سمتی حرکت کند، هیچ‌کسی نمی‌تواند مانع آن شود.

*شرایط امروز خطیر است، اما خطرناک نیست
مدیرمسؤول روزنامه کیهان با بیان اینکه همه این‌ها تلقی ایجاد می‌کند که دنیا آبستن حوادث جدید است، گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، امروز شاهد حرکت‌های خاصی هستیم؛ شرایط امروز خطیر است، اما خطرناک نیست.

شریعتمداری ادامه داد: امروز در حال عبور از یک عقبه هستیم؛ عبور از عقبه‌ای با شیب تند که سختی‌هایی به همراه دارد، اما وقتی از این عقبه عبور کردیم به آرامش می‌رسیم و این وضعی است که از ابتدای انقلاب تاکنون داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: امام راحل فرمودند «مطمئن هستم که اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح می‌کند»؛ روزی در دنیا تنها بودیم، اما امروز یمن، لبنان، حماس، فلسطین، افغانستان و عراق سنگرهای کلیدی هستند.

*قومیت‌ها در اربعین حسینی به امت تبدیل می‌شوند
مدیرمسؤول روزنامه کیهان بیان کرد: شرایط بسیار ویژه امروز حکایت از آن دارد که افق پیش‌روی با همه سختی‌هایی که دارد، روشن بود است؛ در اربعین حسینی قومیت‌ها به امت تبدیل می‌شوند و این همان موضوعی است که امام راحل دنبالش بودند.
شریعمتداری خاطرنشان کرد: آنها نمی‌دانستند که روزی ندای «هل من ناصر ینصرنی» امام حسین (ع) در گوش زمان می‌پیچد و به عصری به نام «خمینی (ره)» می‌رسد؛ امام شهید ما در عصر غم‌زده، یاران آخر الزمان خود را صدا می‌کردند.

وی اضافه کرد: آنها می‌دانند که کربلا سرزمینی به درازای همه سرزمین‌ها و عاشورا به درازای همه روزها است و این مفاهیم امروز مفهوم و معنای واقعی خود را پیدا می‌کند.

به گزارش فارس؛ مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی شهرستان دماوند به مدت دو سال بوده که در روز اربعین حسینی در شهر کیلان از آستان امامزاده زین‌العابدین (ع) محله کوهان تا آستان امامزاده عیسی (ع) روستای زیارت برگزار شده است.

منبع:فارس
نمایش موجودیت‌ها