date_range چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۰۱:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

نتیجه حذف معنویت از زندگی، ظلم و جنایت است

نتیجه حذف معنویت از زندگی، ظلم و جنایت است
منبع خبر: جهان نیوز

تولیت آستان قدس رضوی گفت: نتیجه حذف معنویت از زندگی بشر، ظلم و جنایت است.

به گزارش جهان نیوز ،  حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار با اسقف اعظم مسیحیان تاتارستان با بیان اینکه پیام ادیان توحیدی برای انسان‌ها بندگی خداوند، دوری از طغیان، هواپرستی و حفظ ارزش‌های اخلاقی است، خاطرنشان کرد: در ایران پیروان ادیان توحیدی از جمله مسیحیان، زرتشتیان و یهودیان زندگی مسالمت آمیز و توام با صلح و دوستی در کنار هموطنان مسلمان خود دارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بسیار تاسف انگیز است که افرادی با پوشش ادیان مسیحیت، اسلام و یهود در مسیر شیطان گام برمی‌دارند و نسبت به مردم جهان ظلم و ستم می‌کنند و حقوق آن‌ها را مورد تجاوز قرار می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه داعش و القاعده با شعار الله اکبر سر بیگناهان را می‌برند و جنایت می‌کنند، آمریکا و رژیم صهیونیستی هم به نام مسحیت و یهودیت، به مردم ظلم و ثروت‌های آن‌ها را غارت می‌کنند. عنوان کرد: ما معتقدیم نه داعش مسلمان، نه آمریکا مسیحی و نه رژیم صهیونیستی یهودی است.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در کجای دستورات الهی و آموزه‌های حضرت موسی (ع) و حضرت عیسی (ع) ظلم به مظلوم و بیرون راندن مردم از خانه و کاشانه اشان مجاز دانسته شده است؟ کدام آموزه ادیان ابراهیمی ظلم آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و اسرائیلی‌ها به مردم عراق، سوریه و فلسطین را مشروع می‌داند؟

* اساس عالم بر غلبه حقانیت است
وی تصریح کرد: برای تعالی جامعه بشری خدا باید در متن زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها باشد و نتیجه حذف آموزه‌ها و دستورات الهی از زندگی بشر، خودخواهی، ظلم و بیداد است.

وی ابراز کرد: آنچه پهلوی‌ها در ایران، آتاتورک در ترکیه و کمونیست‌ها در شوروی سابق و تاتارستان دنبال می‌کردند، حذف خدا و معنویت از زندگی مردم بود. هیچ کدام موفق نشدند و دنباله رو‌های آن‌ها نیز توفیقی نخواهند یافت. خدا در متن زندگی انسان‌هاست و اساس عالم، بر غلبه حقانیت است.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: اتحاد کشور‌ها و ملت‌های مسلمان منطقه قطعاً باعث کوتاهی دست و ناامیدی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا از این جغرافیا خواهد شد، تا هنگامی که این انسجام و اتحاد بین کشور‌های منطقه وجود داشته باشد توطئه‌های استکبار مؤثر نخواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: همواره مستکبران با سوء استفاده از جهل مردم بر مسند ظلم و زور سوار شده و زمینه سلطه خود را فراهم ساخته‌اند، آگاهی ملت‌ها از حقوق واقعی خود مهمترین راهکار برای مبارزه با استکبار و ظالمان است و علمای دینی نقش بسزایی در این روشنگری دارند.

* ارزش‌های آمریکایی نقطه مقابل ارزش‌های الهی است
در ادامه این دیدار اسقف اعظم مسیحیان تاتارستان با تاکید بر اینکه ملت ایران و تاتارستان مردمانی دینمدار هستند، عنوان کرد: انسان بدون هدایت خداوند نمی‌تواند به هیچ سعادتی برسد.
اسقف کریل عنوان کرد: حذف معنویت از زندگی انسان، مسیری به سوی جهنم است که متاسفانه کشور‌های غربی گرفتار آن شده‌اند، ادیان اسلام و مسیحیت دو دین اصلی در تاتارستان هستند و مسلمانان و مسیحیان همزیستی مسالمت آمیزی با یکدیگر در این کشور دارند.

وی با بیان اینکه ما از این بابت که امروز غرب به نماد بی‌دینی تبدیل شده و آمریکا پرچم دار الحاد است؛ متاسف هستیم. تصریح کرد: امروز سیاست اصلی رسانه‌های غربی، ایران و روسیه هراسی است و با این دسیسه تلاش دارند نفوذ و تاثیر کلام این دو کشور را در جهان محدود کنند.

* دوران جهان تک قطبی و سلطه آمریکا سپری شده است
اسقف اعظم مسیحیان تاتارستان اضافه کرد: دوران جهان تک قطبی و سلطه آمریکا بر کشور‌ها سپری شده و امروز ملت‌ها هستند که برای سرنوشت خود تصمیم می‌گیرند. امروز کشور‌های قدرتمندی همچون ایران و روسیه انحصار آمریکا را در هم شکسته‌اند و این کشور در برابر این ضعف خود، چاره‌ای جز ایران و روسیه هراسی ندارد.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از سیاست‌های آمریکا برای حفظ جایگاه خود در جهان، ایجاد اختلاف و تفرقه میان ایران و روسیه است که باید در مقابل این توطئه هشیار باشیم و با رافت و دوستی پیوند میان خود را تحکیم و روابط خود را تعمیق بخشیم.

اسقف اعظم مسیحیان تاتارستان با بیان اینکه آمریکا از دوستی میان ایران و روسیه هراس دارد و با تحمیل فرهنگ خود، به دنبال ایجاد پایگاه در میان ملت‌های منطقه است. گفت: باور به خدا و معاد دو اعتقاد عمیق و وجه مشترک در اسلام و مسیحیت هستند که منشا بسیاری از آموزه‌های اخلاقی برای پیروان این دو دین است.

وی بیان کرد: ارزش‌هایی که امروز غرب و آمریکا آن‌ها را به ملت‌ها و فرهنگ‌ها معرفی می‌کنند، چقدر قدمت دارند؟ و چه کسی آن‌ها را معرفی کرده است؟ ارزش‌های آمریکایی قدمتی ندارند و عموما با ارزش‌های الهی ادیان در ضدیت هستند. بسیاری از این ارزش‌ها شیطانی بوده و هدفی جز مبارزه با خدا ندارند.

وی تاکید کرد: تاریخ بشریت ثابت کرده، هر که ضد خدا عمل کند و برای مبارزه با احکام الهی برخیزد، سرنوشتی جز نابودی و تباهی در انتظارش نیست.

اسقف اعظم مسیحیان تاتارستان گفت: به هیچ عنوان گروه‌های تروریستی را با اسلام برابر نمی‌دانیم و معتقدیم یک مسلمان واقعی هیچگاه نمی‌تواند افراطی و ظالم باشد.
گفتنی است؛ تولیت آستان قدس رضوی با دعوت رئیس جمهور تاتارستان و به منظور گسترش همکاری‌ها و ارتباطات میان آستان قدس رضوی و مراکز مهم مذهبی و فرهنگی این کشور به جمهوری تاتارستان سفر کرده است.

منبع: دانشجو
نمایش موجودیت‌ها