date_range پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۰۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

طلا، نقره و برنز پرتاب نیزه به کاروان ایران رسید

طلا، نقره و برنز پرتاب نیزه به کاروان ایران رسید
منبع خبر: جهان نیوز
دسته خبری: ورزش|دوومیدانی

سه نماینده کشورمان توانستند مدال‌های طلا، نقره و برنز پرتاب نیزه بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا رابین خودشان تقسیم کنند.

به گزارش جهان نیوز ، در ادامه رقابت های دو ومیدانی بازی های پاراآسیایی 2018 و در ماده پرتاب نیزه کلاس ادغامی F56/57 سه نماینده کشورمان به نام های امان الله پاپی، محمد خالوندی و محمد الوان پور، به رقابت با حریفانی از اردن، امارات، ویتنام، برونئی، چین تایپه، سوریه، ازبکستان، چین، اندونزی، قزاقستان و تایلند پرداختند که در نهایت الوان پور به طلا رسید؛ پاپی نایب قهرمان شد و خالوندی به مدال برنز بسنده کرد.

بهترین رکورد ثبت شده برای الوان پور 39.22 بود که در پرتاب دوم رقم خورد و او را در جایگاه هفتم حفظ کرد، اما با توجه به اینکه الوان پور از کلاس پایین تر وارد رقابت شده بود، توانست با همین رکورد، مدال طلا را به خود اختصاص بدهد.

از سوی دیگر محمد خالوندی توانست با پرتاب 48.01 بهترین رکورد را به نام خود ثبت کرده و در جایگاه سوم قرار بگیرد. در نهایت پاپی با پرتاب 48.60 یک رکورد خوب را به ثبت رساند و نایب قهرمانی را از آن خود کرد.

* اتفاق عجیب برای دو نماینده ایران در دو و میدانی
در ماده پرتاب نیزه کلاس F56/57 مردان، سه مدال طلا، نقره و برنز به نمایندگان ایران رسید اما این رقابت با یک چالش جالب همراه شد.

محمد الوان پور با اینکه رکورد کمتری نسبت به دو حریف ایرانی خود داشت، به مدال طلا رسیده بود زیرا از کلاس پایین تر، در این رشته به رقابت پرداخت. او البته با پرتاب 39.22 خود، رکورد آسیا را جابجا کرد.

از سوی دیگر، امان الله پاپی که مدال نقره را از آن خود کرده بود، با پرتاب 48.60 خود توانست رکورد جهان و آسیا را بشکند ولی نایب قهرمان شد!

منبع: فارس
نمایش موجودیت‌ها