date_range شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۱۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 5 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

تصمیم ضدروسی ناتو

تصمیم ضدروسی ناتو
منبع خبر: جهان نیوز

به گزارش یک روزنامه آلمانی، ائتلاف نظامی ناتو تصمیم دارد یک یگان آمادگی جدید مجهز، به رهبری آلمان برای مقابله با تهدیدات احتمالی روسیه راه‌اندازی کند.

به گزارش جهان نیوز   به نقل از "دویچه وله" آلمان، ناتو تصمیم دارد نیروی آمادگی جدید علیه تهدیدات احتمالی روسیه شکل دهد.

بر اساس اطلاعات روزنامه "دی ولت" آلمان، ناتو می‌خواهد شایستگی واکنش خود به حملات احتمالی روسیه را بهبود بخشیده و خود را در این راستا مجهزتر کند و این به مفهوم آمادگی برای مبارزه و هشدار است.

به گزارش این روزنامه آلمانی، این ائتلاف نظامی تصمیم دارد یک واحد جدید آماده به کار با حدود ۳۰ هزار نیرو را تشکیل دهد که در عرض ۳۰ روز باید آماده عملیات شود.
روزنامه دی ولت "آلمان" با استناد به گفته یک دیپلمات بلند پایه ناتو نوشت که این واحد جدید بر اساس تصمیمات اتخاذ شده مجهز به چندین هواپیمای جنگنده و کشتی می‌شود.
این نیروی مقاومت جدید باید همراه با نیروی واکنش سریع ناتو (NRF) که در حال حاضر حدود ۲۰ هزار سرباز را در بر می‌گیرد با تهدیدات احتمالی روسیه مقابله کند.

روزنامه دی ولت آلمان نوشت که وزرای دفاع ناتو هفته آینده در نشستی که در بروکسل برگزار خواهد شد در این باره با هم مشاوره خواهند کرد. در آینده هم باید سران کشور‌های عضو این ائتلاف نظامی در نشست اواسط ماه جولای خود یک بیانیه سیاسی منطبق با این موضوع را تصویب کنند.

در تابستان سال ۲۰۱۵ نتو اعلام کرده بود که نیروی واکنش سریع این ائتلاف نظامی باید نیرو‌های خود را از ۱۳ هزار به ۴۰ هزار نفر افزایش دهد. اما این افزایش نیرو تا به حال اتفاق نیفتاده است. در محافل ناتو شنیده می‌شود که آلمان یک نقش رهبری جدید را در این واحد جدید بازی می‌کند.

یک دیپلمات ناتو تاکید کرد که ما باید سریع‌تر اقدام کنیم و یک شمار بالایی از سربازان و تجهیزات را بتوانیم به سرعت حرکت دهیم تا آمادگی دفاعی و بازدارندگی خود را نشان دهیم. به گفته وی این ابتکار عمل برای نیرو‌های دخالت جدید در ماه‌های گذشته از طرف آمریکا ارائه شده است.

رئیس جمهور آمریکا از زمان عهده داری قدرت شدیدا بر این مسئله تاکید دارد که اروپاییان هزینه‌های دفاعی خود را افزایش داده و آن را به ۲ درصد تولید ناخالص ملی برسانند. حالا با اتخاذ این تصمیم ناتو بار دیگر در برلین بحث‌ها درباره لزوم تحقق این هدف ناتو بالا می‌گیرد.

در آلمان اختلاف نظر شدیدی درباره افزایش بودجه دفاعی آلان آن گونه کهمد نظر آمریکا است وجود دارد.
نمایش موجودیت‌ها