date_range سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۲۸:۰۰ ب.ظ

مشکلات اقتصادی بازهم در حاشیه: فراکسیون "امید" به دنبال آزادی آشوبگران فتنه 96!

مشکلات اقتصادی بازهم در حاشیه: فراکسیون "امید" به دنبال آزادی آشوبگران فتنه 96!
منبع خبر: جهان نیوز
دسته خبری: سیاست|مجلس

نمایندگان مجلس و بخصوص اعضای فراکسیون امید به جای رسیدگی به مشکلات مردم و نظارت بر دولت به فکر آزادی آشوبگران و رسیدگی به حال و روز بازداشتی‌ها افتاده‌اند، عمکرد ضعیف فراکسیون امید در انجام وظایف اصلی نمایندگی تابدان‌جا پیش رفته است که حتی خود مدعیان اصلاحات نیز از آن دل‌خوشی نداشته و گلایه‌های خود را همه‌روزه در روزنامه‌ها و سایت‌های خبری بازنشر می‌کنند.

به گزارش جهان نیوز ؛ روزنامه زنجیره‌ای شرق دیروز به نقل از علی مطهری نماینده تهران نوشت مجلس پیگیر وضع بازداشت شدگان آشوب‌های اخیر است.
 
مشکلات اقتصادی بازهم در حاشیه: فراکسیون


بنابر این گزارش، در بخشی از گزارش روزنامه شرق در این زمینه آمده است: «نمایندگان فراکسیون امید بنا بود امروز و فردا به بازدید از زندان اوین بروند. گویا برخی پیغام و پسغام‌ها مانع از بازدید زودهنگام نمایندگان شده و بازدید تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است. با این حال نمایندگان عضو فراکسیون امید خوش‌بین‌اند که به دلیل اهمیت درخواست فراکسیون و لزوم این بازدید، مسئولان به همین زودی‌ها موافقت رسمی‌شان را اعلام کنند».
 
مشکلات اقتصادی بازهم در حاشیه: فراکسیون

گفتنی است نمایندگان مجلس و بخصوص اعضای فراکسیون امید به جای رسیدگی به مشکلات مردم و نظارت بر دولت به فکر آزادی آشوبگران و رسیدگی به حال و روز بازداشتی‌ها افتاده اند، عمکرد ضعیف فراکسیون امید در انجام وظایف اصلی نمایندگی تا بدان جا پیش رفته است که حتی خود مدعیان اصلاحات نیز از آن دل خوشی نداشته و گلایه‌های خود را همه‌روزه در روزنامه‌ها و سایت‌های خبری بازنشر می‌کنند.
علی مطهری به این سؤال پاسخ نداده است که وی چند بار از دولت و رئیس‌جمهور درباره آمارهای غیرواقعی و نارضایتی مردم سؤال کرده و توضیح جدی خواسته‌است که امروز به دنبال وظایفی غیر از آنچه بر عهده آنها است راه افتاده‌اند.

 
تناقض‌گویی برای توجیه مداخله بیگانگان!
روزنامه شرق همچنین در شماره دیروز خود طی یادداشتی به آشوب‌های اخیر پرداخته و در یک تناقض گویی عجیب ضمن اذعان به اینکه اکثریت مسئولین سطح بالای کشور به حق اعتراض مردم تصریح کرده‌اند، نوشت: «مداخله بیگانگان به این خاطر است که حق اعتراض مردم به رسمیت شناخته نشده است!».

در بخشی از این یادداشت آمده است: «خوشبختانه در روز دوم ناآرامی‌های اخیر، رئیس‌جمهور با استناد به ماده ٢٧ قانون اساسی اعلام کرد راهپیمایی‌ها و اعتراض‌ها قانونی و مجاز است. آن‌گاه رئیس قوه قضائیه، دبیر شورای نگهبان و اغلب مسئولان، درباره لزوم شنیدن صدای مردم سخن گفتند و مقام معظم رهبری نیز بر این حق اذعان کردند و قائل به تفکیک بین نارضایتی مردم و اغتشاشگری شدند. به‌این‌ترتیب جمهوری اسلامی ایران گام اصلی در شناسایی و شنیدن صدای ناراضیان را برداشته است.»
نویسنده در ادامه و در توجیه مداخله بیگانگان از جمله آمریکا در امور کشورمان تصریح کرده است:«در خارج، ایران را به‌خاطر نشنیدن صدای ناراضیان شماتت می‌کنند. شاید علتش این است که ایران با قاطعیت بر این حق مردم براساس قانون اساسی پافشاری نکرده و خارج‌نشینان هم مایل‌اند ایران بر این حق پافشاری نکند تا آنها بهانه لازم برای تشکیل جلسه شورای امنیت و محکومیت ایران یا طرح موضوع را در سخنرانی‌های خود داشته باشند. به‌عبارت دیگر آنان سخنان مسئولان جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مجازبودن راهپیمایی‌ها را نشنیده گرفتند و ایران هم در اصرار به این حق قانونی مردم، دچار نوعی دودلی است، درحالی‌که تاکید بر آزادی تظاهرات و راهپیمایی و شنیدن صدای ناراضیان می‌تواند این اهرم را در دست دشمنان و خارج‌نشینان خنثی و بی‌اثر کند.»
 
نویسنده از سویی اذعان می‌کند که حق اعتراض مردم از سوی بالاترین مقامات کشور به رسمیت شناخته شده است ولی در ادامه پیشنهاد می‌کند با به رسمیت شناختن این حق بهانه را از دست غربی‌ها و مداخله گران بین‌المللی بگیریم!

این همه در حالی است که جمهوری اسلامی حق اعتراض مردم را به رسمیت شناخته و تنها با آشوبگرانی که به تخریب اموال عمومی و کشتار بی‌گناهان زده بودند، برخورد کرده است.

منبع:شهدای ایران
تصویرها
مشکلات اقتصادی بازهم در حاشیه: فراکسیون "امید" به دنبال آزادی آشوبگران فتنه 96!
مشکلات اقتصادی بازهم در حاشیه: فراکسیون "امید" به دنبال آزادی آشوبگران فتنه 96!
نمایش موجودیت‌ها