date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۵۷:۰۰ ق.ظ

سفر ترامپ به انگلیس لغو شد

سفر ترامپ به انگلیس لغو شد
منبع خبر: روزنامه ایران

روزنامه دیلی‌میل در گزارشی نوشت، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری امریکا که قرار بود برای نخستین‌بار پس از رسیدن به ریاست‌جمهوری در 26 و 27 فوریه (هفتم و هشتم اسفندماه) به لندن سفر کند، سفر خود را لغو کرد.

ایران آنلاین /این روزنامه انگلیسی در ادامه نوشت، تاریخ جدیدی برای سفر ترامپ به انگلیس اعلام نشده است اما به نظر می رسد این مساله باعث سردی روابط دو طرف شود .

دیلی میل به نقل از یک منبع آگاه نوشت، ترامپ که قرار بود ساختمان جدید سفارت امریکا در لندن را در ماه فوریه رسما افتتاح کند، دیدارش را به دلیل نارضایتی از ترتیبات سفر لغو کرده است و رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه امریکا این ساختمان 750 میلیون پوندی را افتتاح خواهد کرد. این در حالی است که ترامپ ماه گذشته به ترزا می، نخست وزیر انگلیس گفته بود، در سال جدید میلادی به انگلیس سفر خواهد کرد .

ترامپ پیشتر نسبت به احتمال بروز اعتراض های گسترده علیه سفرش به لندن ابراز نگرانی کرده بود. وی چند ماه پیش به ترزا می گفته بود تا زمانی که مردم انگلیس از سفر حمایت نکنند به آن کشور نخواهد رفت .

ترامپ در ماه نوامبر توئیت گروه راست افراطی و ضداسلامی «بریتانیا اول» در انگلیس را بازنشر داد که این اقدام با انتقاد نخست وزیر انگلیس مواجه شد. می اعلام کرده بازنشر توئیت این گروه «اقدام اشتباهی» بود .

ترزا می همچنین از تصمیم ترامپ برای شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی انتقاد کرد. وی گفت که این تصمیم «کمکی به چشم انداز صلح در منطقه» نمی کند .

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس ماه گذشته از هوادارانش خواست که در صورت سفر ترامپ به انگلیس «پیام روشنی» به او بدهند که این مساله احتمال بروز تظاهرات گسترده را افزایش داد . / ایرنا

نمایش موجودیت‌ها