date_range شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۲۶:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

این همه مدارا با دعوت‌کننده به براندازی!

این همه مدارا با دعوت‌کننده به براندازی!
منبع خبر: ایران آنلاین

بیشتر از اینکه از رفتار و سخنان چند روز اخیر محمود احمدی‌نژاد تعجب کنم، تعجبم از صبر و بردباری نظام و حاکمیت در برابر حرکات ایشان است.

ایران آنلاین / واقعاً نمی‎دانم که چرا باید تا این حد با ایشان مدارا شود و آنچنان میدان مانوری برایش مهیا شود تا چنین حرف‎هایی را نسبت به اصل نظام، جامعه و دولت مطرح کند. چگونه می‌شود که نهادهای حاکمیت اینقدر در برابر ایشان صبور هستند؟ اگر چنین حرف‎هایی را آقای خاتمی مطرح می‎کرد یا آقایان موسوی و کروبی عنوان کنند، نظام می‎تواند تحمل کند؟ از این شبیه‎تر به مبارزه با نظام جمهوری اسلامی و اصل ولایت فقیه و مردمسالاری کجا می‎توانیم پیدا کنیم؟ صحبت‎هایی که از سوی رئیس دولت‎های نهم و دهم مطرح شد، دعوت به فرو پاشاندن نظام است. اینکه او از رؤسای سه قوه بخواهد از شغل خود استعفا دهند و به نظر خود همه قوای سه‎گانه را شریک در وضعیت فعلی می‏ داند و می‎گوید که باید کنار بروید، به چه معناست؟ غیر از این است که قصد دعوت به ناآرامی و تفرقه و تشتت بین مهم‌ترین ارکان نظام را دارد؟ دلیل مدارا در این حد با ایشان و مقایسه رفتار نظام با ایشان نسبت به سایر افرادی که در محدودیت به سر می‎برند، سؤالی است که همه ملت آن را مطرح می‌کنند و نباید هم بی‎پاسخ بماند. البته بر کسی پوشیده نیست که هدف آقای احمدی‌نژاد از چنین رفتارهایی، چنگ انداختن دوباره به قدرت و به دست گرفتن دوباره مدیریت کشور است، اما او مسیر را اشتباه رفته است.

آقای احمدی‏ نژاد قبلاً حامیانی داشته و امروزه هم می‏ بینیم که همان‌ها در برابر همه حرکات او سکوت پیشه کرده‏ اند. حتی در آن زمانی که 11 روز در برابر ولایت فقیه مقاومت کرد و خانه‎نشینی را برگزید و همچنین ماجراهایی که در دوران ریاست دولت ایشان در مجلس اتفاق افتاد، تنها کاری که توانستند انجام دهند، سکوت در برابر اقدامات او بود.فکر نمی‏ کنم دعوت به مبارزه با اصل نظام برای از هم پاشاندن ولایت فقیه، چیزی غیر از صحبت‎های روزهای گذشته محمود احمدی‎نژاد باشد. اما آیا باز هم علما بزرگان و مراجع می‏ خواهند سکوت کنند؟
نمایش موجودیت‌ها