در دوماهه نخست سال 736 هزار تلفن همراه وارد کشور شده است

در دوماهه نخست سال 736 هزار تلفن همراه وارد کشور شده است
منبع خبر: روزنامه ایران

براساس آمار منتشره از سوی گمرک ایران، در دوماهه نخست سال‌جاری 736 هزار و 610 دستگاه تلفن همراه به ایران وارد شده که ارزش آن به 109 میلیون و 250 هزار دلار می‌رسد.

ایران آنلاین /واردات تلفن همراه در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۶۳.۲۲ درصد افزایش داشته است .

در دو ماهه نخست سال گذشته میزان واردات گوشی تلفن همراه به ایران، ۲۸۲ هزار و ۶۷۲ دستگاه بوده است که ارزش آن نیز رقمی برابر ۴۱ میلیون و ۵۰۶ هزار دلار است .

بر اساس آنچه گمرک ایران اعلام کرده است، تمامی مسافران ورودی مکلف هستند حداکثر ظرف ۳۰ روز از تاریخ ورود به کشور نسبت به ثبت کد شناسایی تلفن همراه خود در سامانه اظهار گوشی تلفن همراه مسافری اقدام کنند .

گمرک ایران همچنین به واردکنندگان گوشی تلفن همراه مسافری و تجاری هشدار داد تا در ثبت کد شناسه بین‌المللی گوشی‌ها در سامانه گمرک دقت کنند، چرا که در صورت هرگونه مغایرت و اشتباه در ثبت این کد با مشخصات گوشی تلفن همراه، امکان فعال‌سازی و رجیستری وجود نخواهد داشت .

براین اساس با رعایت مقررات مسافری و لحاظ کردن شرایط غیرتجاری مسافران صرفا یک دستگاه تلفن همراه را می‌توانند در سامانه ثبت کنند . در صورت عدم اظهار تلفن همراه و عدم پرداخت حقوق ورودی و درج موارد فوق در سامانه مذکور امکان رجیستری تلفن همراه وجود نخواهد داشت و مسئولیت آن با مسافر است .

تمامی کالاهای ورودی به ایران از مبادی رسمی گمرکی مجوزدار هستند و کنترل‌های گمرکی روی آن‌ها انجام و پس از آن اجازه ترخیص داده می‌شود

نمایش موجودیت‌ها