date_range یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۵۴:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

بی‌اطلاعی وکیل مرتضوی از بازداشت او

بی‌اطلاعی وکیل مرتضوی از بازداشت او
منبع خبر: روزنامه ایران

وکیل سعید مرتضوی در واکنش به خبر بازداشت شدن موکلش، ابراز بی‌اطلاعی کرد. در حالی که برخی رسانه‌ها خبر از دستگیری وی در شمال کشور را داده‌اند.

ایران آنلاین /  وکیل سعید مرتضوی در واکنش به خبر بازداشت شدن موکلش در گفت‌وگو با ایلنا ابراز بی اطلاعی کرد. در حالی که برخی رسانه ها خبر از دستگیری وی در شمال کشور را داده اند.

 وکیل سعید مرتضوی دستگیری موکل خود را تایید نکرد و گفت از این خبر اطلاعی ندارد.

سعید ایوبی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا،‌ خبر دستگیری سعید مرتضوی دادستان سابق تهران را تایید نکرد و گفت: من اطلاعی از این موضوع ندارم.

گفتنی است برخی از رسانه‌ها دقایقی پیش از دستگیری رئیس پیشین سازمان تامین اجتماعی در یکی از شهرهای شمالی خبر دادند.

 

این در حالی است که یک منبع آگاه در قوه قضاییه در گفت و گو با ایرنا، دستگیری سعید مرتضوی دادستان سابق تهران و مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی را در شمال کشور تایید کرد.

سعید مرتضوی در پرونده کهریزک که با شکایت اولیای ‌دم محسن روح‌الامینی تشکیل شده بود، تبرئه شد اما با اعتراض اولیای دم روح الامینی این پرونده به شعبه 38 دیوان عالی کشور ارجاع شد و دیوان عالی هم پرونده را برای رسیدگی مجدد به شعبه 22 دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع داد.
دو جلسه رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی در مورد کهریزک به ترتیب 18 مهر و 30 آبان در شعبه 22 دادگاه تجدیدنظر استان تهران بدون حضور او برگزار شد، هر چند مرتضوی بعدها لایحه دفاعیه را تقدیم دادگاه کرد.
شعبه 22 دادگاه تجدید نظر استان تهران هم با رسیدگی به پرونده در نهایت سعید مرتضوی دادستان وقت تهران را به ‌اتهام معاونت در قتل محسن روح‌الامینی یکی از جان ‌باختگان حادثه بازداشتگاه کهریزک به دو سال حبس قطعی محکوم کرد.
آذر سال 96 سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران در پرونده کهریزک به دو سال حبس قطعی محکوم شد و این حکم دهم اسفند سال گذشته به دایره اجرای احکام رفت. اما از آن زمان خبری از سعید مرتضوی نبود و حتی شایعاتی مبنی بر فرار او در برخی رسانه ها منتشر شد.
با این همه، چهار روز بعد از رفتن حکم مرتضوی به دایره اجرای احکام، او در واکنش به خبر صدور حکم جلبش، در جوابیه‌ ای مدعی شد «تا به حال از طرف دایره اجرای احکام هیچ‌ گونه احضار یا دعوتی از اینجانب یا ضامن انجام نشده است».
حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در نشست فروردین امسال خود با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرده بود حکم جلب سعید مرتضوی صادر شده اما گیرش نیاوردند.

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران نیز اعلام کرده بود که حکم وی اجرا می شود./ 
 

نمایش موجودیت‌ها