date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۵۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

حضور سوریه در نشست کمیته ایستادگی فلسطین و گروه عرب

حضور سوریه در نشست کمیته ایستادگی فلسطین و گروه عرب
منبع خبر: روزنامه ایران

یکی از نمایندگان سوریه در انتقاد از اقدامات رژیم صهیونیستی علیه فلسطین بر لزوم ادامه مقاومت تاکید کرد.

ایران آنلاین /«علی الصطوف» یک از اعضای کمیته روابط خارجی مجمع مردمی سوریه گفت که تروریست‌های نژادپرست تصمیم داشتند به وسیله کشورهای استعمارگر، قلب جهان عرب و جهان اسلام را تکه‌تکه کنند.

بنابر گزارش خبرگزاری سانا، الصطوف افزود که آنها تلاش می‌کنند تا سرزمین‌های بیشتری را اشغال کنند و ضمن یهودی کردن قدس، این شهر را از فلسطینیان بگیرند.

وی این سخنان را روز شنبه بعداز ظهر در جریان کمیته ایستادگی فلسطین و مجمع مشورتی گروه عرب در اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی ابراز کرد.

الصطوف افزود: «ما در سوریه معتقدیم که بحران ما با صهیونیسم‌ها بحران موجودیت است به همین دلیل ما به مقاومت به همراه شرکای خود در محور مقاومت ادامه می‌دهیم تا فلسطین آزاد شود و همه طرح‌های هژمونی آمریکا در منطقه خنثی شود.»

وی تصریح کرد که صهوینیست‌ها، قطعنامه‌های جهانی در ارتباط با فلسطینی‌ها را به پشتوانه حمایت آمریکا و دیگر کشورهای حامی نقض کرده اند.

الصطوف همچنین به تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل هم اشاره کرد و گفت که این اقدام قطعنامه جدید بالفور است که تاکید کرد که آزادی فلسطین وظیفه قانونی، اخلاقی و انسانی است. / فارس

نمایش موجودیت‌ها