date_range یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۲۰:۰۰ ق.ظ

رشد قارچ‌گونه کمپ‌های ترک اعتیاد در کمالشهر

رشد قارچ‌گونه کمپ‌های ترک اعتیاد در کمالشهر
منبع خبر: روزنامه ایران
دسته خبری: جامعه|ترابری

کرج -رشد نامتناسب کمپ‌های ترک اعتیاد در کمالشهر استان البرز، به‌گونه‌ای است که زندگی ساکنان این منطقه در کنار 40 مرکز ترک اعتیاد را به مخاطره انداخته و مجاورت برخی از این مراکز با مدارس دخترانه و پسرانه موجی از نگرانی‌ها را درمیان خانواده‌ها ایجاد کرده است.

ایران آنلاین /

 
کمالشهر یکی از شهرهای شهرستان کرج است که تا قبل از سال ۷۵ و احداث شهرداری، دهستانی به‌نام کمال‌آباد بوده است. کمالشهر کنونی متشکل از کمالشهر مرکزی، شهرک رضوانیه، شهرک امیرالمؤمنین(ع)، شهرک پیشاهنگی، شهرک خرمدشت و قسمتی از شهرک گلدشت است. کمالشهر منطقه‌ای صنعتی به‌شمار می‌آید و در محدوده آن، صدها کارخانه‌ و کارگاه‌ صنعتی قرار گرفته‌ است. نرخ رشد جمعیت در این شهر، بیش از دیگر شهرهای کرج و حتی استان البرز است، به طوری که از سال ۸۰ تا ۹۰ جمعیت آن با افزایش دوبرابری به بیش از ۱۳۰ هزار نفر رسیده است. در حال حاضر نیز کمالشهر بعد از شهر کرج، دومین شهر پرجمعیت استان البرز است و رشد جمعیت در این شهر باعث رشد فزاینده شهرک‌های مسکونی و افزایش ساخت و ساز در این منطقه شده است. اتوبان تهران - قزوین، جاده ترانزیت (جاده قزوین) و ریل آهن تهران- تبریز از مهم‌ترین مسیرهای این شهر است.
چاره اندیشی کنیم
«حسین قهرمان‌ پوران» رئیس شورای اسلامی کمالشهر با انتقاد از تعداد بالای مراکز ترک اعتیاد در این شهر و اینکه برخی از آنها دیوار به دیوار مدارس پسرانه و دخترانه است، افزود: حدود 70 تا 75 مرکز ترک اعتیاد در استان البرز وجود دارد که 40 مورد آن در کمالشهر مستقر شده و این موضوع مشکلاتی در منطقه ایجاد کرده است. با محاسبه نسبت سرانه جمعیت در کمالشهر، این منطقه به 3 تا 4 مرکز ترک اعتیاد نیاز دارد، اما فعالیت تعداد زیاد مراکز ترک اعتیاد در این منطقه، قابل تامل بوده و زنگ خطری برای خانواده‌هاست. وی تصریح کرد: طبق آماری که 3 سال قبل از سوی اداره کل بهزیستی استان البرز اعلام شد، 36 مورد کمپ مجوزدار در محدوده خدماتی کمالشهر، حریم شهر و حاشیه حریم آن قرار دارد و تعدادی کمپ غیرمجاز نیز خودسرانه و بدون نظارت فعالیت دارد که در حال حاضر این آمار افزایش یافته‌است.
نمایش موجودیت‌ها