date_range سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۵۵:۰۰ ب.ظ

جدیدترین پهپاد فیلمبردار بر فراز جنگل‌های انبوه

جدیدترین پهپاد فیلمبردار بر فراز جنگل‌های انبوه
منبع خبر: روزنامه ایران

پهپادها حالا دیگر یکی از بخش‌های فناوری محسوب می‌شوند که در حوزه‌های مختلفی فعالیت دارند و در سال‌های اخیر نیز بر قابلیت آنها افزوده شده است. اما شاید بتوان بتازگی پهپاد Skydio R1 که توسط یک گروه استارتاپ طراحی و ساخته شده و می‌تواند بدون برخورد با موانعی همچون درختان در جنگل پرواز کند را بتوان بهترین نمونه برای عکسبرداری و فیلمبرداری دانست.

ایران آنلاین /این پهپاد که ساخت آن 4سال طول کشیده است، توسط یک گروه از فارغ التحصیلان دانشگاه MIT طراحی شده و دارای حافظه داخلی 64گیگابایتی است. در این پهپاد 13 دوربین داخلی به کار رفته تا بتواند نقشه ای از محیطی که بر فراز آن پرواز می کند را تهیه کند و احتمالا اگر قرار است کسی را از فراز جنگل دنبال کند، وی را گم نکند.

همچنین الگوریتم های یادگیری به پهپاد کمک می کند تا موانع را کاملا شناسایی کند و نرم افزار حرکت نیز به آن اجازه می دهد تا به صورت کاملا امن در محیط پرواز کند و فیلم  یا عکس بگیرد. Skydio R1 را به راحتی می توان در آسمان پرواز داد تا تصاویر و فیلم 4K با کیفیت بالا بگیرد. این پهپاد همچنین با یک اپلیکیشن ویژه کار می‌کند که می توان آن را در حالت فیلمبرداری یا عکاسی قرار داد و از محلی به محل دیگر هدایت کرد، به این ترتیب دیگر برای کنترل، نیازی به joystick ندارد.

پیش از این نیز پهپادهایی توسط طراحان دانشگاه MIT طراحی شده بود که می توانستند به راحتی در میان درختان جنگل پرواز کنند ولی این فیلمبرداری، کاملا خاص است. کمپانی اینتل نیز در سال گذشته میلادی یک پهپاد ویژه به نام Yuneec Typhoon H را ارائه داده بود که می توانست از میان درختان عبور کند  بدون این که به مانعی برخورد کند ولی هرگز نمی توانست فیلم را به صورت مستقیم برای کاربر ارسال کند.

حداکثر سرعت این پهپاد یک کیلوگرمی، 40کیلومتر بر ساعت است. این پهپاد که با دوباتری کار می کند و می تواند تا 16دقیقه پرواز کند، اکنون در کانادا و آلمان با بهای 2هزار و 499دلار به فروش می رسد.

نمایش موجودیت‌ها