date_range شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۰۶:۰۰ ب.ظ

برای 80 درصد خانوارها اینترنت با سرعت 20 مگابیت فراهم می‌شود

برای 80 درصد خانوارها اینترنت با سرعت 20 مگابیت فراهم می‌شود
منبع خبر: روزنامه ایران

حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) از فراهم شدن اینترنت با سرعت 20 مگابیت برای 80 درصد خانوارها تا پایان برنامه ششم خبر داد و گفت: برای رسیدن به این هدف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باید بسترهای لازم به‌ویژه در حوزه سرویس‌های ثابت را فراهم کند.

ایران آنلاین /فلاح افزود: در این زمینه از یک سو نمی‌توان صرفا بر حوزه سرویس های سیار اتکا کرد، از سوی دیگر در حوزه دسترسی و زیرساخت‌های ثابت پتانسیلی در بخش وجود دارد که باید از آن استفاده شود و دسترسی ۸۰ درصد خانوارها به اینترنت باسرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه در پایان برنامه ششم با تکیه بر این ظرفیت قابل تحقق است .

فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه اقتصاد دیجیتالی یکی از موضوعات مهم حوزه ICT است، گفت: اقتصاد دیجیتال آینده حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را شکل می‌دهد، فناوری های جدید و پیامدهای اقتصادی و اجتماعی متفاوتی را رقم می‌زند و یکی از نهادهایی که مطابق با وظیفه ذاتی با این تغییرات مواجه می‌شود، رگولاتوری است .

معاون وزیر ارتباطات افزود: متناسب با این تغییرات، رگولاتوری نیز باید در روش ها و خط مشی‌های پیش رو و تقویت بدنه تخصصی مدیریتی و کارشناسی بازنگری لازم را انجام دهد .

نمایش موجودیت‌ها