date_range چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۱۳:۰۰ ب.ظ

توضیحات «حمیدرضا ترقی» درباره اظهاراتش پیرامون شنود در دفتر خاتمی

توضیحات «حمیدرضا ترقی» درباره اظهاراتش پیرامون شنود در دفتر خاتمی
منبع خبر: روزنامه ایران
دسته خبری: سیاست|مجلس

حمیدرضا ترقی: من «شنود» را مطرح نکرده‌ام و روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های اصلاح‌طلبان شنود را مطرح کرده‌اند/ آنجا گفتم مطالبی که آقای خاتمی در جلسات خصوصی مطرح می‌کنند به اطلاع مسئولین نظام می‌رسد/ این‌طور نیست که در خفا موضعی را نسبت به نظام بگیرند و تصور کنند که ذهن نظام نسبت به آنها اصلاح خواهد شد

ایران آنلاین / حمیدرضا ترقی درباره سخنانش در خصوص مطرح کردن شنود در دفتر سید محمد خاتمی ، رئیس دولت اصلاحات توضیحات بیشتری ارائه کرد :

🔹حرف هایی که در جلسات خصوصی زده می شود نشان می دهد هنوز امثال آقای خاتمی از مواضعشان عدول نکرده اند.

◀️امام گفت شنود نکنید؛ نگفته که فقط مواضع علنی افراد ملاک است.

🔻من «شنود» را مطرح نکرده ام و روزنامه ها و خبرگزاری های اصلاح طلبان شنود را مطرح کرده اند.

🔺آنجا گفتم مطالبی که آقای خاتمی در جلسات خصوصی مطرح می کنند به اطلاع مسئولین نظام می رسد و این طور نیست که در خفا موضعی را نسبت به نظام بگیرند و تصور کنند که ذهن نظام نسبت به آنها اصلاح خواهد شد.

🔸هم افراد اطلاع می دهند و هم به شکل های گوناگون و با واسطه های مختلف این اطلاعات درز می کند و مسئولین مطلع می شوند که آنها در جلسات محرمانه نسبت به نظام و یا در مقابل نظام چه مواضعی را اتخاذ می کنند.

🔹وقتی کسی از داخل جلسه بیرون می آید و اطلاعاتی را منتقل می کند، چه ربطی به حریم خصوصی دارد؟

🔸نگران هستند که جلسات خصوصیشان جلساتی است که نمی خواهند دیگران و مسئولین نظام بفهمند؛

❗️قطعا چیزی که در جلسات خصوصی گفته می شود، یعنی در دل افراد هست، به شکلی در جلسات علنی هم بروز می کند؛ما جامع تر و کاملترش در جلسات خصوصی مطرح می شود.

🔹اگر می خواستند به این چیزها استناد کنند طبیعتا دستگاه قضایی وارد این مسائل می شد.  اما اینکه مواضع فردی تغییر کرده یا نکرده و از اقداماتی که انجام داده پشیمان شده یا نشده است را نشان می دهد./ 

نمایش موجودیت‌ها