date_range شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۵۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

آینده وزنه‌برداری در المپیک 2024 همچنان در پرده ابهام است

آینده وزنه‌برداری در المپیک 2024 همچنان در پرده ابهام است

- براساس تصمیم هیئت اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک (آی‌او‌سی)، حضور وزنه‌برداری در بازی‌های المپیک 2024 پاریس با وجود تلاش‌های هفت ماه گذشته فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری در مبارزه با دوپینگ همچنان نامعلوم است.

ایران اکونومیست - آینده وزنه‌برداری در المپیک 2024 همچنان در پرده ابهام است
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از تارنمای رسمی آی دبلیو اف، فدراسیون بین المللی وزنه برداری شگفتی خود را از تصمیم هیات اجرایی کمیته بین المللی المپیک در مورد ادامه وضعیت مشروط وزنه برداری در بازی های المپیک 2024 پاریس اعلام و در عین حال بر ادامه تعهد خود به اجرای اقدامات محکم ضد دوپینگ به منظور محافظت از وزنه برداران پاک تاکید کرد.
فدراسیون بین المللی وزنه برداری مطمئن است این ورزش با توجه به اجرای همه معیارهای تعیین شده از طرف هیات اجرایی آی او سی در در دسامبر 2017 در بازی های المپیک باقی خواهد ماند.
براساس این گزارش، فدراسیون بین المللی وزنه برداری به علت اقدامات ممتاز خود، گام های مثبت و ابتکار عمل قدرتمندانه در هفت ماه گذشته مورد تمجید آی او سی قرار گرفت. فدراسیون بین المللی همه توصیه های کمیسیون مستقل ورزش پاک و کمیسیون برنامه ورزش فدراسیون بین المللی وزنه برداری از جمله سیاست جدید ضد دوپینگ را اجرا کرده است.
با این حال بدنبال بررسی گزارش فدراسیون بین المللی وزنه برداری، بر اساس تصمیم هیات اجرایی آی او سی، وضعیت وزنه برداری در بازی های المپیک 2024 تا زمان بررسی نتیجه اقدامات فدراسیون بین المللی وزنه برداری مشخص نخواهد شد.
این گزارش می افزاید: این فدراسیون علاوه بر الزامات تعیین شده از طرف آی او سی، اقدامات دیگری را نیز اجرا کرده است. این نهاد سیستم انتخابی جدیدی را به نفع کشورهای دارای تاریخچه وزنه برداری پاک طراحی کرد که مورد تحسین آی او سی قرار گرفت.
فدراسیون بین المللی وزنه برداری همچنین تمرکز خود را به آموزش به منظور تغییر فرهنگ معطوف کرد و چندین سمینار آموزشی برای کشورهای محروم به علت موارد دوپینگ بالا برگزار کرد. نتایج مثبت اقدامات فدراسیون را می توان در مسابقات قهرمانی جوانان جهانی در تاشکند مشاهده کرد.
«تاماش آیان» رئیس فدراسیون بین المللی وزنه برداری در این باره گفت: ما به تعهد و تصمیم آی او سی برای تضمین ورزش پاک احترام می گذاریم و به همکاری نزدیک با آی او سی و وادا برای تضمین رقابت های سالم برای وزنه برداران ادامه می دهیم.
وی گفت: ما به پیشرفت های عالی بدست آمده در این دوره کوتاه که نتایج مثبت آن مشاهده می شود، افتخار می کنیم. فرهنگ در کشورهای دارای موارد دوپینگ بالا یک شبه تغییر نمی کند، اما ما در مسیر درستی حرکت می کنیم و از اینکه آی او سی به این نکته اذعان کرد، خشنودیم. پیام روشن فدراسیون بین المللی این است که دوپینگ تحمل نمی شود.
آیان گفت: ما مطمئن هستیم که آی او سی از نتایج مثبت این اقدامات که با تایید آنها انجام داده ایم خشنود خواهد شد و از حمایت و مشارکت آی او سی در تضمین رقابت های سالم برای وزنه برداری سپاسگزاریم.
تصویرها
آینده وزنه‌برداری در المپیک 2024 همچنان در پرده ابهام است
نمایش موجودیت‌ها