date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۲۰:۰۰ ب.ظ

در دیدار رئیس مجلس اندونزی؛ لاریجانی: باید با اتخاذ مواضع محکم جلوی زیاده‌خواهی‌های دولت‌های استعماری را بگیریم

در دیدار رئیس مجلس اندونزی؛ لاریجانی: باید با اتخاذ مواضع محکم جلوی زیاده‌خواهی‌های دولت‌های استعماری را بگیریم
دسته خبری: سیاست|مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئله فلسطین و سایر مسلمانان درگیر جنگ گفت: شیطنت آمریکا در جنگ‌افروزی زیاد شده است و متاسفانه این از مشکلات زمانه ما است و باید با اتخاذ مواضع محکم جلوی زیاده‌خواهی‌های دولت‌های استعماری را بگیریم.

ایران اکونومیست - در دیدار رئیس مجلس اندونزی؛ لاریجانی: باید با اتخاذ مواضع محکم جلوی زیاده‌خواهی‌های دولت‌های استعماری را بگیریم
به گزارش ایران اکونومیست؛ علی لاریجانی عصر امروز - شنبه - با فدلی زون رییس مجلس اندونزی دیدار و گفت و گو کرد.

لاریجانی افزود: کنفرانس بین‌المجالس کشورهای اسلامی باید تحرک بیشتری درباره حمایت از مسلمانان داشته باشد و امیدواریم که در همین اجلاس بتوانیم مواضع محکمی در دفاع از حقوق مسلمانان اتخاذ شود.

وی اظهار داشت: ظرفیت کشورهای اسلامی از نظر نیروی انسانی و انرژی زیاد است و باید از این ظرفیت‌ها در جهت تحقق اهدافمان استفاده کنیم.

وی افزود: از جمله ظرفیت‌های چنین کنفرانسی، نزدیکتر کردن کشورهای اسلامی با یکدیگر و تبادل نظر میان آنان جهت دست یابی به راهکارهای جدید جهت توسعه روابط میان آنان و رفع مشکلات جهان اسلام است و گسترش روابط تجاری میان این کشورها نیز به توسعه همکاری‌ها کمک شایان توجهی خواهد کرد.

لاریجانی با اشاره به مساله فلسطین و سایر مسلمانان درگیر جنگ خاطر نشان کرد: شیطنت آمریکا در جنگ افروزی زیاد شده است و متاسفانه این از مشکلات زمانه ما است و باید با اتخاذ مواضع محکم جلوی زیاده خواهی‌های دولت‌های استعماری را بگیریم.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از مشکلات منطقه، گسترش تروریسم است که به یک مساله حاد تبدیل شده و متاسفانه همین کشورهای قدرت‌طلب اجازه نمی‌دهند که این گروهک های تروریستی نابود شوند و هر روز از جای جدیدی فعالیتشان را آغاز کنند.

لاریجانی از مواضع دولت اندونزی در خصوص مسلمانان میانمار قدردانی کرد.

** کشورهای اسلامی باید با اسرائیل قطع روابط سیاسی و اقتصادی کنند

فدلی زون رئیس مجلس اندونزی نیز در این دیدار گفت: ما آرزو داریم که کنفرانس کشورهای اسلامی بتواند پاسخگوی مسائلی باشد که کشورهای اسلامی با آن روبه رو هستند و برای همین پیشنهاداتی را در این خصوص به همراه آورده‌ایم.

وی افزود: ما پیشنهاد می‌کنیم که کشورهای اسلامی در حمایت از مردم فلسطین با اسرائیل قطع روابط سیاسی و اقتصادی داشته باشند.

رئیس مجلس اندونزی با اشاره به وضعیت اسفبار مسلمانان رانده شده از میانمار تصریح کرد: با سفری که به میانمار داشتم و همچنین با بازدیدی که از وضعیت مسلمانان رانده شده از میانمار انجام دادم، شرایط بسیار بدی را شاهد بودم که امیدوارم در این اجلاس به آن پرداخته شود زیرا آنان نیازمند کمک‌های جدی ما هستند.

فدلی زون درباره مساله فلسطین تصریح کرد: مردم ما تظاهرات گسترده‌ای را با حضور دو و نیم میلیون نفر در اندونزی و در حمایت از قرار گرفتن قدس به عنوان پایتخت فلسطینیان انجام دادند و به این حمایت خود ادامه خواهند داد.

وی همچنین درباره گسترش روابط تجاری میان ایران و اندونزی تصریح کرد: ما علاقه مند به گسترش روابط تجاری با ایران هستیم و توجه به صنعت توریسم می‌تواند ما را در رسیدن به این هدف یاری کند.

وی از رئیس مجلس شورای اسلامی برای حضور در کنفرانس بین‌المللی که در اندونزی برگزار خواهد شد، دعوت به عمل آورد.

نشست کارشناسی سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با حضور نمایندگانی از مجالس 44 کشور از امروز در تهران آغاز شد.

در این اجلاس از 54 کشور عضو سازمان همکاری های اسلامی دعوت شده بود که 44 کشور برای حضور در اجلاس ایران اعلام آمادگی کرده‌اند.

قرار است 16 رییس مجلس و 14 نایب رییس در این اجلاس حضور یابند و بقیه افرادی که در این اجلاس حضور می یابند در سطح رییسان گروه دوستی پارلمانی و نمایندگان پارلمان های کشورهای اسلامی خواهند بود.
تصویرها
در دیدار رئیس مجلس اندونزی؛ لاریجانی: باید با اتخاذ مواضع محکم جلوی زیاده‌خواهی‌های دولت‌های استعماری را بگیریم
نمایش موجودیت‌ها