date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۲۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

قهرمان پارالمپیکی: همراهی عملی با زلزله‌زدگان وظیفه است

قهرمان پارالمپیکی: همراهی عملی با زلزله‌زدگان وظیفه است
دسته خبری: ورزش|تیراندازی

زهرا نعمتی قهرمان دو پارالمپیک لندن و ریو، حمایت همراهی عملی با زلزله‌زدگان را وظیفه قهرمانان ملی کشور دانست و گفت: مردم مناطق زلزله‌زده و هموطنان در استان کرمانشاه نباید احساس تنهایی کنند زیرا همه ورزشکاران و قهرمانانی که با حمایت‌های آنان عناوین برزگ آسیایی و جهان دارند در کنار آنان هستند و در غم و رنج‌های آنان شریک هستند.

ایران اکونومیست - قهرمان پارالمپیکی: همراهی عملی با زلزله‌زدگان وظیفه است
به گزارش ایران اکونومیست؛   بدنبال حادثه دلخراش زلزله در استان کرمانشاه که به کشته و مصدومیت جمع زیادی از هموطنان در این استان انجامید،کمک های مردمی و انسانی از نقاط مختلف کشور از سوی مردم نوعدوست به سوی غرب کشور سرازیر شده تا در سوز سرمای پاییزی و سوز دل های زخمی هموطنان کرمانشاهی، مرهمی باشد برای ادامه زندگی بازمانده هایی که این روزها یا داغ از دست دادن عزیزی را بر دل دارند یا زخمی بر بدن داشته و خانه و کاشانه خود را از دست داده اند.
در این میان همچون همیشه موجی فراگیر از پیام های ابراز همدردی و تسلیت در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی از سوی افراد و شخصیت های شناخته شده از جمله ورزشکاران و قهرمانان کشور به راه افتاده تا از این راه احساسات خود را رسانه ای کرده و با مردم آسیب دیده و غمزده کرمانشاه ابراز همدردی کنند، درحالی که با توجه به گستردگی این حادثه و عمق فاجعه نیاز به اقدام عملی قهرمانان ،ورزشکاران و چهره های شناخته شده ورزش کشور است که خوی و خصلت پهلوانی خود را به نمایش گذاشته و تختی وار پای به میدان گذارند تا با استفاده از اعتبار و جایگاه اجتماعی خود گامی عملی در راستای کاستن از بار مشکلات و رفع نیازهای مردم حادثه دیده این منطقه برداشته باشند.
بانوی قهرمان پارالمپیکی ایران  در راستای حمایت ورزشکاران و قهرمانان از زلزله زدگان مناطق غرب کشور،افزود: حمایت و همراهی با آسیب دیدگان این حادثه غم انگیز وظیفه همه ما است و خوشبختانه از همان روز نخست که در جریان این حادثه تاسف بار قرار گرفتیم، ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی کشور تیمی را تشکیل دادند و کمک های خوبی برای حمایت از خانواده های آسیب دیده جمع آوری شده است که امیدواریم بتواند اندکی از دردهای هموطنانمان را کاهش دهد.
دارنده دو مدال پارالمپیک اظهار امیدواری کرد که این کمک ها تا زمان بازسازی شهرها و روستاهای آسیب دیده ادامه یابد و مردم همراهی و حمایت آسیب دیدگان را فراموش نکنند .
این قهرمان پارالمپیکی اهل کرمان، خطاب به مردم آسیب دیده از زلزله اخیر غرب کشور گفت: هموطنان زلزله زده ما نباید خودشان را تنها تصور کنند و مطمئن باشند همه مردم ایران در کنارشان هستند و همه قهرمانان و ورزشکاران کشور نیز برای حمایت از آنان تلاش هایی را شروع کرده و ادامه خواهند داد.
نعمتی ادامه داد: وقتی مردم متوجه شدند که به کدام گروه خونی نیاز است، بی درنگ به مراکز انتقال خون در سراسر کشور مراجعه کردند و حالا بانک خون پر از خون های اهدا شده برای حادثه دیدگان این زلزله است .
قهرمان تیراندازی با کمان کشورمان درخصوص اینکه خودش چه کمکی خواهد کرد ، گفت: صحبت در این مورد اصلا خوب نیست اما مطمئن باشید من و خانواده ام نیز تلاش می کنیم که در این زمینه همراه مردم و سایر اقشار کشور باشیم .
زهرا نعمتی در المپیک 2012 لندن و 2016 ریو توانست مدال طلای رشته تیراندازی با کمان را در بخش انفرادی برای کشورمان کسب کند و طی سال های اخیر بارها به عنوان برترین ورزشکار جهان انتخاب و معرفی شده است.
 زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر ساعت 21 و 48 دقیقه شامگاه یکشنبه (21 آبان ماه ) استان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند.
این زلزله در استان کرمانشاه حوالی «ازگله» در عمق 11 کیلومتری زمین روی داد.
شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که در بیشتر استان ها و برخی کشورهای منطقه نیز احساس شد.
براساس آخرین اطلاعات اعلام شده از پزشکی قانونی کشور تاکنون 423 نفر در این حادثه جان خود را از دست داده اند.
بر اساس آمار ارائه شده تا این لحظه، تعداد جان باختگان در سرپل ذهاب 316 نفر، اسلام آباد غرب 22 نفر، کرند 14نفر، قصر شیرین 28نفر، جوانرود 3 نفر و ثلاث 15 نفر بوده است.
پس لرزه ها هنوز ادامه دارد.
اکنون مسئولان برای بررسی وضعیت و برنامه ریزی در مناطق زلزله زده حضور دارند.
تصویرها
قهرمان پارالمپیکی: همراهی عملی با زلزله‌زدگان وظیفه است
نمایش موجودیت‌ها