date_range دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۴۱:۰۰ ب.ظ

دبیر سومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی خبر داد روند روبه رشد آسیب‌های اجتماعی در کشور

دبیر سومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی خبر داد روند روبه رشد آسیب‌های اجتماعی در کشور

موسوی از روند روبه رشد آسیب‌های اجتماعی در کشور خبر داد.

ایران اکونومیست - دبیر سومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی خبر داد روند روبه رشد آسیب‌های اجتماعی در کشوربه گزارش ایران اکونومیست؛ نشست خبری سومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی امروز دوشنبه (بیست و هشتم خرداد ماه سال جاری) با حضور مسئولان برگزاری همایش و اصحاب رسانه و خبرنگاران در مرکز مطالعات و تحقیقات زنان دانشگاه تهران برگزار شد.
 
میرطاهر موسوی دبیر سومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی در این نشست خبری اظهار کرد: متاسفانه روند آسیب‌های اجتماعی در کشور با گستردگی و فراوانی رو به تزاید روبرو است.
 
وی در ادامه تصریح کرد: علاوه بر نوع و میزان و فراوانی آسیب‌های اجتماعی، تعداد افراد و گروه‌های درگیر با انواع آسیب‌ها در کشور نیز نسبت به گذشته رو به افزایش است.
 
دبیر سومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی با اشاره به نقش ارزیابی و رصد دقیق و بی‌طرفانه آسیب‌ها خاطرنشان کرد: رصد درست و بی‌طرفانه آسیب‌های اجتماعی در ارائه ارزیابی‌های صحیح و کاربردی برای کنترل و کاهش آسیب‌ها نقشی مهم و غیرقابل انکار دارد و می‌تواند در سیاست‌های عمومی کشور در حوزه آسیب‌های اجتماعی نیز مورد استفاده قرار بگیرد و موجب افزایش آگاهی بخشی عمومی شود.
 
موسوی در ادامه یادآور شد: در جامعه فعلی همه ما خواهان توسعه کشور در بخش‌های مختلف هستیم و برای تحقق توسعه به معنای حقیقی باید ایراد‌ها و اشکالات موجود را برطرف کنیم و در این میان بخش گسترده‌ای از ایراد‌های موجود مربوط به آسیب‌های اجتماعی است.
 
وی با اشاره به وجود دیدگاه غلط در کشور مبنی بر اینکه «آسیب‌های اجتماعی جزء ذاتی جامعه است و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در روند توسعه ایجاد می‌شوند»، اضافه کرد: متاسفانه این تلقی در کشور مطرح است و این موضوع توسط جامعه شناسان رد شده و به هیچ عنوان مورد قبول نیست.
 
دبیر سومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: وقتی در جامعه از «توسعه» فقط برداشت اقتصادی شود، باید در ادامه منتظر تشدید و گسترش انواع آسیب‌های اجتماعی مثل شرایط فعلی باشیم.
 
موسوی در خصوص وضعیت فعلی آسیب‌های اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر با گستردگی عناوین و تنوع آسیب‌های اجتماعی در ایران مواجه هستیم و اگر در گذشته با چند عنوان محدود از آسیب‌ها روبرو بودیم، امروز با چندین عنوان از معضلات و مشکلات اجتماعی درگیر هستیم.
تصویرها
دبیر سومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی خبر داد روند روبه رشد آسیب‌های اجتماعی در کشور
نمایش موجودیت‌ها